Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Webinár: Uhlíková neutralita Slovenska povedie cez regióny


Začiatok: 12. 05. 2021 10:00

Koniec: 12. 05. 2021 11:30

Typ podujatia: Webinár

Organizátor: Priatelia Zeme-CEPA

Miesto konania: Webinár
12. mája 2021 od 10:00 do 11:30 sa uskutoční webinár na tému “Uhlíková neutralita Slovenska povedie cez regióny”.

Združenie Priatelia Zeme-CEPA s partnermi pripravili návrh novej plánovacej infraštruktúry, ktorá by bola schopná urobiť zásadný obrat k dekarbonizácii a energetickej sebestačnosti regiónov. Návrh získal podporu od Ministerstva hospodárstva a verejných inštitúcií zapojených do programovania verejných prostriedkov na centrálnej a regionálnej úrovni. Hlavnými prvkami tejto plánovacej infraštruktúry sú Regionálne centrá udržateľnej energetiky (RCUE), ktoré by mali začať vznikať od roku 2024.

Na webinári budú predstavené očakávané prínosy RCUE a načrtnuté kroky, ktoré bude treba podniknúť pre ich vznik.

Webinár je určený predstaviteľom štátnej správy aj regionálnej a miestnej samosprávy, ktorí zohrajú dôležitú úlohu pri napĺňaní medzinárodného záväzku Slovenska o dosiahnutí uhlíkovej neutrality do roku 2050.

Viac informácií a registrácia

Webinár sa realizuje v rámci projektu „Vytváranie pilotných kapacít pre koordináciu udržateľnej energetiky v marginalizovaných regiónoch Slovenska“. Tento projekt je súčasťou Európskej klimatickej iniciatívy (EUKI) Ministerstva životného prostredia, ochrany prírody a jadrovej bezpečnosti Spolkovej republiky Nemecko (BMU).

Zdroj: Priatelia Zeme-CEPA, zverejnené: 10. 5. 2021, autor: rpa

Pridať do Google Calendar