Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Prečo potrebujeme vedu?


Začiatok: 28. 05. 2024 17:00

Koniec: 28. 05. 2024 18:00

Typ podujatia: Diskusia

Organizátor: SAV

Miesto konania: Mestské múzeum Lučenec

Štát: Slovensko
Vivat Scientia v Lučenci. Zdroj: https://www.sav.sk/

 

Pozývame Vás do Lučenca na ďalšie podujatie z cyklu Vivat Scientia! Nech žije veda! V utorok 28. mája 2024 o 17:00 sa v Mestskom múzeu Lučenec na Radnici uskutoční debata s dvomi predstaviteľmi Predsedníctva SAV, jadrovým fyzikom Martinom Venhartom a geológom Pavlom Simanom. Tentokrát nás nečaká klasická prednáška, ale diskusia, v ktorej budeme hľadať odpovede na otázku Prečo potrebujeme vedu?

Veda nám pomáha napredovať, rásť a vďaka nej je náš život pohodlnejší. Napriek tomu sa v súčasnosti ocitáme v priestore, kde sa veľmi ľahko šíria dezinformácie. Dospeli sme tak ďaleko, že v spoločnosti sa diskutuje o tom či je Zem guľatá. Dôležitosť využívania exaktných údajov pri vytváraní si úsudku na rôzne témy tak značne rastie. V tomto môže veda, ale aj Slovenská akadémia vied zohrávať významnú úlohu.

Na najbližšom stretnutí s vedou v Lučenci otvoríme diskusiu o výzvach, ktorým čelí veda vo svete aj na Slovensku. Na konkrétnych príkladoch predstavíme aká nenahraditeľná je SAV pre spoločnosť a priblížime si viaceré situácie, ktoré svetu priniesli nečakané objavy. Rozprávať sa budeme tiež o tom, že aj veda má rôzne ľudské vlastnosti a zároveň je plná prekvapení.

Vstup je voľný. Tešíme sa na Vás!

Vivat Scientia v Lučenci. Zdroj: https://www.sav.sk

Zdroj: https://www.sav.sk, zverejnené: 27.5.2024, autor: rup

Pridať do Google Calendar