Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Podujatie EIC a EIT: Ženy, ktoré vedú Európu k technologickej budúcnosti


Začiatok: 08. 03. 2021 10:00

Koniec: 08. 03. 2021 11:00

Typ podujatia: Diskusia

Organizátor: EIT

Miesto konania: Diskusia
Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien sa 8. marca 2021 od 10:00 do 11:00 uskutoční podujatie EIC a EIT: Ženy, ktoré vedú Európu k technologickej budúcnosti.

Príležitosti, ktoré vytvárajú nové technológie a prevratné inovácie, sľubujú, že zabezpečia spravodlivé, zelené a digitálne zotavenie, ktoré Európa potrebuje. Nemôžeme sa však dostať vpred, ak necháme za sebou polovicu populácie. Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien organizujú Európska rada pre inovácie (EIC) a Európsky inovačný a technologický inštitút (EIT) špeciálne podujatie naživo vysielané so ženami poháňajúcimi budúcnosť technológií v Európe. Podujatie otvorí Mariya Gabriel, Európska komisárka pre inovácie, výskum, kultúru, vzdelávanie a mládež.

Panelovú diskusiu bude moderovať Kinga Stanislawska, zakladateľka fondu Experior Venture Fund a členka poradného výboru EIC, a bude zahŕňať:

  • Maria Fátima Lucas, spoluzakladateľka a generálna riaditeľka spoločnosti ZYMVOL, víťazka Ceny EÚ pre ženy inovátorky do roku 2020 a predchádzajúca príjemkyňa pomoci z nástroja fázy II pre MSP

  • Magdalena Jander, spoluzakladateľka a generálna riaditeľka spoločnosti UVera, podporovaná organizáciami EIT Health a EIC Accelerator (Green Deal Call)

  • Dora Palfi, spoluzakladateľka a generálna riaditeľka spoločnosti ImagiLabs, absolventka EIT Digital Master School a zakladateľka EIT Women

Podujatie sa bude vysielať naživo prostredníctvom platformy YouTube EUScienceInnov a panel bude prostredníctvom Slida prijímať otázky od publika.

Zdroj: https://eit.europa.eu, zverejnené: 4.3.2021, autor: rpa

Pridať do Google Calendar