Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Living Planet Symposium 2022


Začiatok: 23. 05. 2022 13:30

Koniec: 27. 05. 2022 16:00

Typ podujatia: Sympózium

Organizátor: ESA

Miesto konania: Sympózium
Living Planet Symposium
Zdroj: ESA

Európska vesmírna agentúra (ESA) pozýva na podujatie Living Planet Symposium, ktoré organizuje v dňoch 23. – 27. mája 2022 v Bonne v Nemecku. Sympózium organizuje s podporou Nemeckého centra pre letectvo a vesmír (DLR). Toto podujatie sa koná každé tri roky.

Sympózium sa zameriava na to, ako pozorovanie Zeme prispieva k vede a spoločnosti. Taktiež aj ako prevratné technológie a aktéri menia tradičné prostredie pozorovania Zeme, čo zároveň vytvára nové príležitosti pre interakciu verejného a súkromného sektora.

Sympóziá ESA Living Planet, ktoré priťahujú tisíce vedcov a používateľov dát, patria medzi najväčšie konferencie o pozorovaní Zeme na svete. Na podujatí vedci predstavia nielen svoje najnovšie zistenia o životnom prostredí a klíme Zeme získané zo satelitných údajov, ale zamerajú sa aj na úlohu pozorovania Zeme pri budovaní udržateľnej budúcnosti a odolnej spoločnosti. Účastníci budú môcť tiež preskúmať, ako nové technológie revolučne menia využívanie pozorovania Zeme a ako môžu podniky a hospodárstvo profitovať z tejto novej epochy.

Na podujatie sa môžete registrovať na webe podujatia. Účasť je spoplatnená.

Termín konania podujatia: 23. – 27. máj 2022, Bonn, Nemecko

Deadline na registráciu: 9. máj 2022.

Viac informácií

PROGRAM

Študentské granty Living Planet Symposium 2022

Európska komisia ponúka študentské granty LPS22 pre európskych študentov zapísaných na vysokoškolských inštitúciách a programoch EÚ (magisterské, doktorandské, postdoktorandské), ktorí majú záujem zúčastniť sa na Living Planet Symposium 2022.

Termín na podanie prihlášky: 13. máj 2022

Študentské granty LPS2022

Zdroj: www.esa.int, zverejnené: 15.03.2022, autor: kha

Pridať do Google Calendar