Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Fundamental Elements Webinar


Začiatok: 30. 06. 2022 09:30

Koniec: 30. 06. 2022 12:30

Typ podujatia: Webinár

Organizátor: EUSPA

Miesto konania: Webinár
Fundamental Elements
Zdroj: EUSPA

Agentúra EÚ pre vesmírny program (EUSPA) pripravuje dňa 30. júna 2022 o 9:30 webinár k novej Fundamental Elements výzve. Podujatie je príležitosťou nielen na získanie informácií o novej výzve, ale aj na vypočutie si úspešných projektov financovaných v rámci poslednej výzvy.

Projekty financované z prostriedkov Fundamental Elements zohrávajú kľúčovú úlohu v misii EUSPA, ktorou je podpora vývoja a zavádzania prijímačov s technológiou Galileo na trh. Napríklad v rámci projektu GEARS bol vyvinutý mimoriadne presný a vysoko odolný prijímač s podporou technológie Galileo. Projekt bol financovaný počas prvej výzvy. Je schopný poskytovať časové aj frekvenčné údaje pre kritickú infraštruktúru.

Počas webinára organizátori odprezentujú podrobné informácie o programe financovania a procese podávania žiadostí. Na podujatí sa zúčastní aj niekoľko projektových tímov financovaných v rámci prvej výzvy Fundamental Elements, ktoré sa podelia o svoje skúsenosti, osvedčené postupy a rady pre zostavenie úspešného projektu.

Na podujatie je potrebné sa registrovať.

Termín konania podujatia: 30. jún 2022, 9:30, online

Viac informácií

Registrácia

Fundamental Elements

Fundamental Elements je mechanizmus financovania výskumu a vývoja určený na podporu vývoja inovatívnych technológií čipových súprav, antén a prijímačov, do ktorých by priemysel z vlastnej iniciatívy zatiaľ neinvestoval. Program tak pomáha urýchliť integráciu európskeho GNSS (EGNSS) do zariadení a riešení pripravených na trh. Celkový rozpočet pre všetky projekty, ktoré sa majú realizovať v rokoch 2021 – 2027, je 43 miliónov EUR.

Zdroj: www.euspa.europa.eu, zverejnené: 21.06.2022, autor: kha

Pridať do Google Calendar