Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Európska noc výskumníkov 2023


Začiatok: 29. 09. 2023 09:00

Koniec: 29. 09. 2023 23:00

Typ podujatia: Festival

Organizátor: SOVVA

Miesto konania: Festival
Európska noc výskumníkov 2023. Zdroj: https://www.sovva.sk

Aj v tomto roku pre vás SOVVA v spolupráci s partermi organizuje v poradí už 17. ročník najväčšieho festivalu vedy a výskumu na Slovensku – Európsku noc výskumníkov. Tento ročník Noci výskumníkov tradične v posledný septembrový piatok – 29.9.2023 prinesie sériu podujatí, ktoré sa uskutočnia v Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici, Poprade a ďalších sprievodných lokalitách. Celodenný program ponúkne inšpiratívne vedecké prezentácie, diskusie, interakcie s vedcami a inovátormi v stánkoch, ako aj atraktívny program na pódiu. Okrem hlavného programu vo festivalových mestách bude súčasťou podujatia množstvo sprievodných akcií či súťaží v deň podujatia, ale i pred ním a po ňom. Hlavnými témami tohtoročnej Európskej noci výskumníkov sú:

  • voda – šetrenie, ochrana, čistenie, predchádzanie míňaniu zdrojov, a pod.
  • umelá inteligencia – úloha pri napredovaní ľudstva a riešení problémov, ktorým musí svet čoraz viac čeliť (so zreteľom aj na možné riziká).

Viac informácií o programe, sprievodných podujatiach a prebiehajúcich súťažiach nájdete na stránke www.nocvyskumnikov.sk.

Tešíme sa na váš 29.9.2023

Zdroj: https://www.sovva.sk, zverejnené: 25. 9. 2023, autor: rpa

Pridať do Google Calendar