Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Európska konferencia o batériách 2020


Začiatok: 24. 11. 2020 09:30

Koniec: 27. 11. 2020 11:00

Typ podujatia: Konferencia

Organizátor: Federal Ministry for Economic Affairs and Energy (BMWi)

Miesto konania: Konferencia
eba250-917493152

Spolkové ministerstvo hospodárstva a energetiky (BMWi) organizuje v rámci nemeckého predsedníctva Rady EÚ virtuálnu Európsku konferenciu o batériách, ktorá sa uskutoční 24. – 27. novembra 2020 (9:30-17:30). Nemeckí, európski a medzinárodní aktéri z priemyslu, výskumu a politiky sa stretnú online, aby si vymenili informácie o súčasnom a budúcom vývoji v oblasti batérií, vytvorili sieť a podporili cezhraničnú spoluprácu.

Online podujatie je spojené so spustením dvoch dôležitých projektov spoločného európskeho záujmu (IPCEI) v hodnotovom reťazci batérií. Osobitné zameranie sa bude klásť aj na témy udržateľnosti, kvalifikácie a inovácií. Môžete čakať zaujímavý program s najrôznejšími aktuálnymi a špičkovými témami v oblasti batérií, s hlavnými prejavmi na vysokej úrovni od federálneho ministra hospodárstva a energetiky Petra Altmaiera, ministra hospodárstva a financií Bruno Le Maire (FR), ministra hospodárskeho rozvoja Stefano Patuanelli (IT), podpredsedu EK, komisára pre medziinštitucionálne vzťahy Maroša Šefčoviča, laureáta Nobelovej ceny Michaela Stanley Whittinghama a mnoho ďalších rečníkov z európskej a globálnej politiky, priemyslu a vedy. Panelové diskusie a odborné fóra navyše umožnia dôkladné diskusie a výmenu skúseností s odborníkmi z európskeho batériového ekosystému.

Vystupujúci

Program

Registrácia

Aktívne sa môžu zúčastniť iba registrovaní účastníci (t. j. zúčastniť sa stretnutí otázok a odpovedí, odborných diskusií a hlasovania).

Viac informácií

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa virtuálnej konferencie, kontaktujte ENCBattery@vdivde-it.de

Zdroj: EBA, zverejnené: 19.11.2020, autor: rpa

Pridať do Google Calendar