Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

EU Space Week 2022


Začiatok: 03. 10. 2022 00:00

Koniec: 06. 10. 2022 00:00

Typ podujatia: Konferencia

Organizátor: EK, EUSPA

Miesto konania: Konferencia
EU Space Week 2022
Zdroj: EK, DG DEFIS

EU Space Week 2022, kľúčové podujatie vesmírneho ekosystému, sa uskutoční v dňoch 3. až 6. októbra 2022 v Prahe. Podujatie organizuje Európska komisia a Agentúra EÚ pre vesmírny program (EUSPA) pod záštitou českého predsedníctva v Rade Európskej únie a v spolupráci s Ministerstvom dopravy Českej republiky a mestom Praha. EU Space Week je miestom pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o súčasné a budúce trendy Vesmírneho programu Únie. Na svoje si prídu tvorcovia politík, predstavitelia priemyslu, začínajúce podniky, investori aj používatelia.

Tohtoročný EU Space Week bude zameraný na podnikanie a inovácie v podnikoch súvisiacich s vesmírom. Témou bude predstavenie úlohy, ktorú Vesmírny program Únie zohráva pri podnecovaní pozitívnych spoločenských zmien. Organizátori pripravujú niekoľko dní plných vzrušujúcich zasadnutí, podujatí, ukážok a obchodných príležitostí. Po dvoch rokoch online vydaní sa účastníci stretnú na živo v Prahe.

Termín konania podujatia: 3. – 6. október 2022, Praha

Registrácia na podujatie je otvorená.

Viac informácií

VESMÍRNY PROGRAM ÚNIE

6. júna 2018 predstavila Európska komisia nový vesmírny program na obdobie 2021 – 2027. Cieľom programu je zabezpečiť kontinuitu investícií do vesmírnych aktivít EÚ, podnietiť vedecký a technický pokrok a podporiť konkurencieschopnosť a inovačné kapacity európskeho vesmírneho priemyslu.

28. apríla 2021 Európsky parlament potvrdil politickú dohodu o nariadení o vesmíre dosiahnutú v decembri 2020, čím sa oficiálne vytvorila Agentúra Európskej únie pre vesmírny program (EUSPA). Vesmírny program EÚ má doteraz najväčší rozpočet na vesmír – 14,88 miliárd EUR a spája všetky vesmírne činnosti EÚ pod jednu strechu čím umožní vesmíru účinne prispievať k prioritám európskej agendy.

Vesmírny program Únie pozostáva z piatich komponentov: Copernicus, Galileo, EGNOS, GOVSATCOM a Space Situational Awareness (SSA) service.

Zdroj: EK, zverejnené: 8.6.2022, autor: kha

Pridať do Google Calendar