Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

ELIXIR Federated Human Data Community Day


Začiatok: 16. 11. 2023 19:00

Koniec: 17. 11. 2023 17:00

Typ podujatia: Informačný deň

Organizátor: ELIXIR

Miesto konania: Informačný deň
Výskumná infraštruktúra ELIXIR organizuje v dňoch 16. – 17. 11. 2023 podujatie Federated Human Data Community Day. Podujatie sa uskutoční hybridnou formou, preto využite príležitosť, registrujte sa a dozviete sa viac o možnostiach infraštruktúry ELIXIR.

Zdroj: elixir-europe.org

Komunita ELIXIR Federated Human Data (FHD) si kladie za cieľ podporovať federatívny ekosystém interoperabilných služieb, ktoré umožňujú medzinárodný prístup ku genomickým a biomolekulárnym dátam v populačnom meradle. Táto aktivita urýchľuje výskum a zlepšuje zdravie jednotlivcov v Európe.

Spoločnou víziou FHD ELIXIR je prevádzkovať celoeurópsku sieť archívov citlivých dát, ktoré sú schopné fungovať interoperabilne na základe spoločných rozhraní, a nie na základe jedného technologického riešenia.

Zdroj: elixir-europe.org

Súčasťou podujatia budú prezentácie, skupinové rokovania a tiež čas venovaný profesionálnym sieťam “Birds of a Feather”. Cieľom Dňa komunity FHD je spojiť členov komunity ELIXIR FHD, aby sa podelili o nápady, prezentovali aktuálne informácie o príslušných projektoch, ktoré sa uskutočňujú v Európe a na medzinárodnej úrovni. Rovnako bude v rámci podujatia možnosť na nadviazanie profesionálnych kontaktov na špeciálne témy súvisiace s FHD.

Viac informácií o podujatí nájdete TU.

Pre online účasť na podujatí je potrebné sa zaregistrovať do 16. novembra 2023 na dole uvedenom linku.

Zdroj: elixir-europe.org; zverejnené: 4.10.2023; autor: onz

Pridať do Google Calendar