Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Deepfake – Ako odlíšiť ilúziu a realitu?


Začiatok: 25. 07. 2024 17:00

Koniec: 25. 07. 2024 19:00

Typ podujatia: Prednáška

Organizátor: NCP VaT pri CVTI SR, Bratislava

Miesto konania: CVTI SR, Lamačská cesta 8A, konferenčná miestnosť (2. poschodie)

Štát: Slovensko
Banner k podujatiu Veda v CENTRE na tému Deepfake – Ako odlíšiť ilúziu a realitu? Prednášajúci: doc. Ing. Michal Gregor, PhD., a Mgr. Maroš Žofčin. Zdroj: https://vedanadosah.cvtisr.sk
Kde a kedy sa prednáška uskutoční

Vo štvrtok 25. júla 2024 o 17:00 v CVTI SR na Lamačskej ceste 8A v Bratislave.

Téma

Pozývame vás na letný špeciál vedeckej kaviarne, kde sa budeme venovať fascinujúcemu a zároveň mimoriadne kontroverznému fenoménu súčasnosti – deepfake. Umelá inteligencia nám prináša rôzne možnosti využitia, dnes už dostupné širokej verejnosti. Jednou z nich je aj generovanie videí a obrázkov. Aké technológie a nástroje sú potrebné na vytváranie deepfake obsahu? Vieme rozoznávať pravdivý obsah a odhaliť ilúziu? Aké etické otázky prináša jej používanie? Odpovede nielen na tieto otázky sa dozvieme vo Vede v CENTRE.

Prednáška sa bude zároveň streamovať a záznam z nej bude neskôr dostupný na YouTube CVTI SR. Ak vás táto téma zaujala, otázky k nej posielajte do 24. júla 2024 na e-mail ncpvat@cvtisr.sk. Vstup na podujatie je voľný.

Prednášajúci

Doc. Ing. Michal Gregor, PhD., pôsobí v Kempelenovom inštitúte inteligentných technológií. Má skúsenosti v oblasti umelej inteligencie a strojového učenia, s hlavným zameraním na umelé neurónové siete a hlboké učenie. V roku 2019 založil Laboratórium umelej inteligencie na Žilinskej univerzite.

Mgr. Maroš Žofčin je slovenský redaktor a novinár, ktorý píše pre portál Živé.sk. Zaoberá sa najmä novinkami v oblasti informačných technológií, digitálnych trendov a umelou inteligenciou. Je tiež hostiteľom podcastu SHARE, kde diskutuje o rôznych technologických témach, vrátane deepfake technológií a ich vplyvu na spoločnosť.

Viac informácií:

Všetky informácie o podujatí nájdete na portáli VND v sekcii Veda v CENTRE a vo Facebook udalosti.

 

Zdroj: https://vedanadosah.cvtisr.sk, zverejnené: 1.7.2024; autor: rup

Pridať do Google Calendar