Máte
nápad?

Pomôžeme vám!

Chcem pomoc

Naše
služby

Na Slovensku

Chcem vedieť viac

V Bruseli

Chcem vedieť viac

Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Európske dni výskumu a inovácií 2020

ERA Podujatia

 • Začiatok
  22.09.2020, 00:00
 • Koniec
  24.09.2020, 00:00
 • Typ podujatia
  Informačný deň
 • Organizátor
  Európska komisia
 • Odkaz na webovú stránku
  https://ec.europa.eu/info/research-and-innovation/events/upcoming-events/european-research-and-innovation-days_en
Event banner

Európske dni výskumu a inovácií sa uskutočnia online 22.-24. septembra 2020. Každoročne sú hlavnou udalosťou Európskej komisie, na ktorej sa stretávajú tvorcovia politík, výskumníci, podnikatelia a občania s cieľom diskutovať a formovať budúcnosť výskumu a inovácií v Európe aj mimo nej.

Keďže naša spoločnosť postupne odstraňuje lockdown a vytvárajú sa plány obnovy, musíme teraz zabezpečiť, aby prechod na postkorónovú spoločnosť bol udržateľný, inkluzívny a odolný.

Kľúčom k dosiahnutiu tohto cieľa bude výskum a inovácie. Tohtoročný formát podujatia poskytne príležitosť na spojenie, zhodnotenie výsledkov výskumu a inovácií v rámci globálnej reakcie na pandémiu a nadviazanie na reakciu EÚ: celosvetová koordinácia excelentnej vedy pre globálne zdravotné, sociálne a ekonomické oživenie.

Interaktívne stretnutia umožnia účastníkom poskytnúť informácie o tom, ako môže politika v oblasti výskumu a inovácií a financovanie pomôcť pri oživovaní Európy a pripraviť cestu k zelenej, digitálnej a odolnej budúcnosti. Podujatie v roku 2020 bude vychádzať z úspešnej edície z roku 2019 a bude obsahovať tri dni intenzívneho spoločného navrhovania politík, diskusných panelov a príležitostí na vytváranie výsledkov.

V rozhodujúcom roku, po bezprecedentnej globálnej kríze, tesne pred začiatkom programu Horizont Európa – ďalšieho výskumného a inovačného programu, ktorý sa začne v roku 2021 – a rozšíreného európskeho výskumného priestoru (ERA), je táto udalosť jedinečnou príležitosťou na diskusiu o tom, aký prospech prinesie výskum a inovácie pre budúcnosť Európy.

Chcete vidieť vedu v akcii? Pozvite svojich priateľov, rodinu, spolužiakov a učiteľov, aby sa k nám pripojili prakticky na akciách so zábavnými aktivitami, vrátane virtuálneho podujatia „Veda je úžasná!“ Zažite budúcnosť vedy online zo svojej obývačky – s prelomovou vedou prostredníctvom praktických experimentov, živých ukážok a rozhovorov s európskymi a medzinárodnými výskumníkmi.

Sledujte ďalšie informácie o registrácii a aktualizáciách programu.


Zdroj: https://ec.europa.eu, zverejnené: 17.6.2020, autor: rpa