Máte
nápad?

Pomôžeme vám!

Chcem pomoc

Chcem
mentora

Kliknite sem

Domov

Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

EUSPA vyhlasuje súťaž #myEUspace 2022

ERA Aktualita

Oblasti
  • Vesmírny program Únie
súťaž #myEUspace 2022
Zdroj: EUSPA

Agentúra Európskej únie pre vesmírny program (EUSPA) vyhlásila súťaž #myEUspace 2022 v kategórií o najlepšie nápady, prototypy a výrobky s celkovou výškou výhry takmer 1 milión EUR. Súťaž sa zameriava na inovátorov a podnikateľov pripravených vyvíjať a komercializovať inovatívne riešenia využívajúce vesmírne údaje a služby EÚ. Súťaž, ktorú každoročne organizuje EUSPA v rámci iniciatívy Európskej komisie CASSINI – Space Entrepreneurship Initiative, je výzvou pre inovátorov a podnikateľov, aby vytvorili komerčné riešenia, ktoré zmenia pravidlá hry a ktoré využívajú údaje zo systému Galileo, Copernicus alebo z oboch týchto systémov.

AKO SA ZAPOJIŤ?

Hoci nápady môžu siahať od mobilných aplikácií až po hardvérové riešenia, všetky musia byť spojené s jednou z troch cieľových oblastí inovácií:

  • Space My Life,
  • Our Green Planet,
  • Dive in Deep Tech.

V závislosti od vyspelosti riešenia v čase podania žiadosti môžu podnikatelia súťažiť a vyhrať v troch rôznych kategóriách:

  • Najlepšie nápady – uzávierka na prihlasovanie do 30. novembra 2022,
  • Najlepší prototyp – uzávierka na prihlasovanie do 10. februára 2023,
  • Najlepšie výrobky – uzávierka na prihlasovanie do 23. apríla 2023.

Súťaže #myEUspace sa môžu zúčastniť tímy zo všetkých členských štátov EÚ a Švajčiarska, Nórska a Islandu a celková výška výhry je takmer 1 milión EUR.

Máte nápad na komerčnú aplikáciu, ktorá využíva potenciál vesmírneho programu EÚ? Hľadáte podporu na premenu tohto nápadu na prototyp alebo na jeho uvedenie na trh? Zapojte sa do súťaže #myEUspace 2022!

Uzávierka súťaže o najlepšie nápady je 30. novembra 2022, 10. februára 2023 pre súťaž o najlepší prototyp a 23. apríla 2023 pre súťaž o najlepší výrobok.

Ak sa chcete dozvedieť viac, pripojte sa k nám 14. novembra 2022 od 16:00 do 17:00 na druhý webinár, na ktorom vám odborníci EUSPA poskytnú prehľad o súťaži a odpovedia na všetky vaše otázky.

Prihlásiť sa môžu ašpirujúci startupisti, inovátori či skúsení podnikatelia cez webovú platformu súťaže.

Prípadné otázky je potrebné adresovať na prizes@euspa.europa.eu a odpovede nájdete každý týždeň na webovej stránke súťaže.

Viac informácií

Registrácia

#myEUspace

Zdroj: https://www.euspa.europa.eu/, zverejnené: 17.10.2022, autor: kha