Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Venture Capital Report 2020 – Česko

Trh rizikového kapitálu v Česku z roka na rok rastie. Prekvapivo, zatiaľ neexistujú žiadne oficiálne štatistiky týkajúce sa rizikového kapitálu v Česku.  Spoločnosť Mavericks publikovala prvú správu o Venture Capital 2020 s jedinečným súborom údajov o súčasných trendoch a stave odvetvia rizikového kapitálu v Česku. Táto správa môže byť užitočná pre miestnych zakladateľov startupov a investorov, ktorí kvôli nedostatku relevantných údajov zápasia s hľadaním správneho nastavenia podmienok pre svoje investície. Investície rizikového kapitálu do startupov budú naďalej významne rásť, čo podporí podnikanie, technologické talenty a inovácie okolo nás.

Kľúčové údaje zo správy:

  • Analyzovalo sa 75 predbežných a počiatočných investícií, v ktorých spoločnosť Mavericks Legal zastupovala spoločnosť alebo jedného alebo viacerých investorov v rokoch 2019 a 2020.
  • Medián suma na predbežné a počiatočné financovanie sa zvýšila z 0,4-milióna EUR v roku 2019 na 0,5-milióna EUR v roku 2020.
  • Medián predocenenia pre predbežné a počiatočné financovanie sa zvýšil z 2,3-mil. EUR v roku 2019 na 3,0-mil. EUR v roku 2020.
  • Trh rizikového kapitálu v Česku z roka na rok rastie
  • Obchodné podmienky sú čoraz priaznivejšie pre zakladateľov spoločností a sú porovnateľné so štandardmi západnej a severnej Európy a USA

Venture Capital Deals Report 2020

Zdroj: https://www.mavericks.legal, zverejnené: 14.1.2021, autor: rpa