Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Univerzita v Twente otvára nové centrum biozobrazovania

Univerzita v Twente otvára nové centrum biozobrazovania. Zdroj: https://www.utwente.nl

BioImaging Center (BIC), hlavné zariadenie pre mikroskopiu Technického medicínskeho centra Univerzity v Twente, otvára svoje brány 30. marca 2023. Zariadenie je vybavené najnovšími mikroskopickými systémami a je k dispozícii výskumníkom na Univerzite v Twente (UT) a podnikateľskej komunite.

Vinod Subramaniam, predseda predstavenstva UT, má otvoriť BIC počas slávnostného otvorenia, na ktorom Erik Danen z Leidenského akademického centra pre výskum liečiv (LACDR) predstaví nové zobrazovacie technológie pre výskum rakoviny. Viacerí vedci z Univerzity v Twente budú rozprávať o využití najnovších mikroskopických techník vo svojej práci.

Najnovšie mikroskopické systémy

Ako uviedol spoluzakladateľ Ivo Vellekoop: „Na otvorení predstavíme niektoré z hlavných technológií dostupných v BIC.“ BIC má najnovšie mikroskopické systémy vrátane konfokálnej fluorescencie a Ramanových mikroskopov a prvý systém TomoCube HT-X1 v Holandsku na vytváranie 3D obrazov živých buniek. V BIC je tiež priestor pre experimentálnu mikroskopiu, ako je napríklad dvojfotónová mikroskopia s tvarovaním čela vlny / adaptívnou optikou, pomocou ktorej môžu výskumníci nahliadnuť do hĺbky živých buniek.

Školenie a podpora

Okrem najnovších mikroskopov môže BIC okrem iného poskytovať aj bunkové a tkanivové kultúry pre aplikácie orgánov na čipoch a 3D biotlač. K dispozícii je technická podpora a školenia pre použitie všetkých mikroskopických systémov, pre kultiváciu tkanivovo špecifických kmeňových buniek a pre genetickú modifikáciu (CRISPR-Cas9). To z neho robí veľmi pokročilé zariadenie pre základný a biomedicínsky výskum.

https://vimeo.com/809107968
BioImaging Center (BIC), Univerzita v Twente. Zdroj: https://sciencebusiness.net

Viac informácií:

Opening BioImaging Centre (BIC)

Zdroj: https://sciencebusiness.net; https://www.utwente.nl, zverejnené: 30. 3. 2023, autor: rpa