Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

TU Berlin: Aliancia univerzít v Berlíne podporuje medzinárodnú spoluprácu

Logo Berlin University Alliance

Cieľom Berlínskej univerzitnej aliancie (Berlin University Aliance – BUA) je zvýšiť sieťové aktivity a rozmanitosť medzinárodných perspektív v Berlíne ako centra vedy a výskumu. Trinásť spoločných výskumných projektov zameraných na otázky sociálnej kohézie, postgraduálneho vzdelávania a globálneho zdravia podporuje strategickú spoluprácu BUA s medzinárodnými partnerskými univerzitami, Oxfordskou univerzitou, Melbournskou univerzitou a Singapurskou národnou univerzitou. Vedci z Technickej univerzity v Berlíne (TU Berlin) hrajú hlavnú úlohu v piatich z týchto výskumných projektov.

Projekty „FAIRWORK Germany, Zlepšenie pracovných podmienok pre pracovníkov na platformách v Nemecku“ pod vedením profesora Jana Kratzera a „Oxfordsko-berlínska iniciatíva pre múzeá ako priestory sociálnej súdržnosti a konfliktov“ vedená profesorkou Bénédicte Savoy a jej tímom sú financované prostredníctvom Centra pre pokročilé štúdium OX / BUA. Spolu s kolegami z Oxfordskej univerzity sa zameriavajú na riešenie otázok sociálnej súdržnosti.

V rámci projektu „Budúcnosť mestskej biodiverzity v meniacom sa svete“ spolupracuje doktorka Tanja Straka s výskumníkmi z Melbourne, aby lepšie pochopili mestskú ekológiu a biodiverzitu. Profesor Slawomir Stanczak pracuje na projekte „Výpočet pre komunikáciu – prepojenie digitálneho a analógového sveta“ s cieľom preskúmať problémy efektívnosti bezdrôtovej komunikácie. Oba výskumné projekty sledujú cieľ BUA Promoting Talent a sú zamerané na školenie a zapojenie doktorandov do projektovej práce.

Profesor Holger Stark je vedúcim projektu „Používanie umelej inteligencie na riadenie lekárskych mikrorobotov“, spoločného projektu so Singapurskou národnou univerzitou, ktorý skúma, či je možné mikroroboty v ľudskom tele ovládať pomocou umelej inteligencie.

Viac informácií:

Berlin University Alliance press release “Stärkung der internationalen Global Health-Forschung”

Berlin University Alliance press release “Förderung für neue Verbundprojekte im Rahmen der Partnerschaft Melbourne/Berlin”

Berlin University Alliance press release “Researching Social Cohesion Internationally”

TU Berlin in the Alliance of Excellence

Zdroj: https://sciencebusiness.net, zverejnené: 14.4.2021, autor: rpa