Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Švajčiarsky akceleračný program Tech4Eva vzbudzuje globálny záujem

Illustration of a young woman sitting with a laptop in creative environment

Švajčiarsky akceleračný program Tech4Eva začal 21. apríla 2021 otváracím ceremoniálom. Bolo vybraných 30 startupov a projektov z celého sveta, medzi nimi 11 zo Švajčiarska.

Tech4Eva, prvý akcelerátor FemTech (Female Technology) vo Švajčiarsku, je spoločným úsilím EPFL Innovation Park a Groupe Mutuel. Program bez vlastného imania má ambíciu urýchliť rast nádejných FemTech startupov a vytvoriť inovačnú platformu vo Švajčiarsku, kde sa môžu stretnúť startupy a projekty z celého sveta a vyvinúť inovatívne riešenia pre zlepšenie alebo pokrok v technológiách týkajúcich sa zdravia žien. Jeho cieľom je tiež vytvoriť globálnu komunitu FemTech prepojením všetkých zainteresovaných strán aktívnych v tomto sektore.

Úvodný program prijal viac ako 110 prihlášok startupov v počiatočnej fáze a fáze rastu z 25 krajín sveta, z ktorých 70 alebo 65 % vedú zakladateľky. Do deväťmesačného programu vstúpilo 15 startupov v štádiu rastu a 15 spoločností a projektov v počiatočnom štádiu. Startupy pochádzajú zo Švajčiarska, Francúzska, Veľkej Británie, Nemecka, Izraela, USA a ďalších piatich krajín vrátane Singapuru. Tretina z nich je aktívna v oblasti plodnosti a tehotenstva, po ktorých nasleduje wellness pre ženy a ženskej medicíny. Väčšina spoločností (14) vyvíja terapie.

9-mesačný akceleračný program Tech4Eva pozostáva z viacvrstvových aktivít, ako napríklad mentorstvo od podnikových odborníkov, špecializované workshopy, roadshow, skúsenosti typu peer-to-peer, školiace osnovy a cieľové skupiny v rôznych oblastiach FemTech. Medzi hlavné body programu pre startupy v rastovej fáze patria workshopy, predstavenie potenciálnym obchodným partnerom, stretnutia investorov a virtuálne „road show“ do Japonska, Londýna a Bostonu.

Všetky tímy a projekty nájdete na webovej stránke Tech4Eva. Bolo vybraných nasledujúcich 11 tímov zo Švajčiarska:

Fáza rastu:

Annaida – zdravotnícka pomôcka na neinvazívnu analýzu embryí v cykloch asistovanej reprodukcie.

Aspivix – jeho zdravotnícka pomôcka CAREVIX umožňuje jemné zaobchádzanie s krčkom maternice pri všetkých zákrokoch vyžadujúcich v gynekológii prístup k maternici.

MOMM – vyvíja rýchly a presný test starostlivosti o preeklampsiu – nebezpečný stav tehotenstva

Muvon Therapeutics – bunkové terapie pre regeneráciu kostrového svalstva, s prvou indikáciou ženskej stresovej inkontinencie moču

Testmate – starostlivosť o sexuálne zdravie uľahčením a prístupnosťou presných testov

Skoré štádium:

CorDiFio – platforma pre digitálne zdravie, ktorá má ženám aj lekárom umožniť dosiahnuť správnu diagnózu srdcového ochorenia

Haplomind – platforma, ktorá efektívne monitoruje, riadi a lieči globálnu depresiu a úzkosť pred a po pôrode

Kove Medical – jeho zariadenie sa používa na konci operácií plodu in utero na utesnenie membrány plodu a na zabránenie jeho prasknutia.

PhenomX – presná výživa pre ženy

Soleil – digitálny program, pomocou ktorého budete môcť vybudovať svoje vnútorné vyžarovanie a dôveru

Yoni Solutions – analýza vaginálnych mikrobiómov pre ženy, ktoré chcú zvýšiť svoje šance na oplodnenie in vitro

Opening ceremony

Zdroj: https://www.startupticker.ch, zverejnené: 23. 4. 2021, autor: rpa