Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Startup World Cup & Summit

No alternative text description for this image

Slovenský startup Glycanostics, vyhral regionálne kolo V4 (Slovensko, Česko, Poľsko a Maďarsko) v súťaži Startup World Cup & Summit. Do súťaže sa zaregistrovalo viac ako 450 startupov a 17 z nich sa dostalo do regionálneho finále. Ako uviedol člen poroty Martin Vápeník: „Medzi porotcami bol okamžitý konsenzus o víťazovi súťaže.“ Spoločnosť Glycanostics sa prebojovala do európskeho finále a do veľkého finále v Silicon Valley.

Súťažiaci mali na predstavenie svojich projektov vždy 3 minúty, po nich nasledovali 2 minúty otázok a odpovedí. Každé vystúpenie porota bodovo hodnotila.

Glycanostics vyvíja prelomovú metódu diagnostiky rakoviny. Divokú kartu porota udelila českému startupu 24 Vision Systems, ktorý umelou inteligenciou kontroluje kvalitu na výrobných linkách.

Ako priblížil Martin Vápeník: „Potenciál startupu Glycanostics je ohromný. Projekt sa sústredí na diagnostiku rakoviny v rannom štádiu a jeho metóda je spoľahlivejšia a súčasne omnoho menej invazívna než tradičná biopsia.“

Ako dodal Václav Palečka, predseda finálovej poroty a CEO spolu usporiadateľskej spoločnosti Air Ventures: „Jedným z hlavných benefitov summitu je networking a možnosť inšpirovať sa od skúsenejších. Tento rok sme museli celý koncept prispôsobiť ochrane zdravia, preto je všetko online. Napriek tomu, startupom budú k dispozícií dve desiatky mentorov, ku ktorým je za normálnych podmienok problém dostať sa. Tu budú k dispozícii zdarma  a vzhľadom k malým skupinkám budú mať účastníci istotu, že sa na nich naozaj dostane.“

Zdroj: Glycanostics, zverejnené: 27.10.2020, autor: rpa