Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Štartuje CASSINI Business Accelerator

CASSINI Business Accelerator
Zdroj: EUSPA

Po vysoko konkurenčnom výbere bolo do prvej skupiny CASSINI Business Accelerator vybraných 20 vesmírnych startupov a scaleupov. Ide o veľmi rôznorodú skupinu, v ktorej sú zastúpené upstream technológie, satelitné konštelácie, mikro nosiče, služby pozemných staníc a nadväzujúce dátové služby. Účastníkov akcelerátora radíme medzi popredných predstaviteľov vesmírneho a deeptech priemyslu. O svoje miesto v akcelerátore sa uchádzalo viac ako 140 uchádzačov.

V tomto úzkom výbere vesmírnych startupov a scaleupov sa Slovensko môže pochváliť aj svojím zastúpením.

Zoznam všetkých vybraných účastníkov CASSINI Business Accelerator nájdete na webe.

Počas šiestich mesiacov od mája do októbra 2023 poskytuje akcelerátor účastníkom špičkový obchodný koučing, školenia a podujatia prispôsobené na urýchlenie rozvoja ich podnikania a predaja. Organizátori akcelerátora ponúkajú širokú sieť obchodných koučov, mentorov a subjektov pôsobiacich vo vesmírnom priemysle s cennými poznatkami o tom, ako vstúpiť na nové trhy. Okrem toho budú mať podnikatelia prístup k sieťam investorov v celej EÚ.

CASSINI Business Accelerator

Jedná sa o šesťmesačný akceleračný program, ktorý účastníkom ponúka špičkový obchodný a investičný koučing, školenia, podujatia a ďalšie aktivity. Stretáva sa v ňom 20 najlepších vesmírnych startupov v Európe. CASSINI Business Accelerator je súčasťou iniciatívy Európskej komisie CASSINI zameranej na podporu podnikania a investícií do vesmíru. Pri navrhovaní a realizácii akcelerátora spojili svoje sily spoločnosti Verhaert, Plug and Play Tech Center, Civitta a Sting.

Viac informácií

Zdroj: www.cassini.eu/cassini-initiative, zverejnené: 18.5.2023, autor: kha