Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Slovenská firma INFOTECH víťazom podkategórie súťaže IPIEC Global 2020

a group of people dress up in business attire

Slovenská firma INFOTECH obsadila 18. novembra 2020 prvé miesto v súťaži firiem „IPIEC Global 2020 – Intellectual Property Innovation & Entrepreneurship Contest Global“ v rámci podkategórie CN-SVE ako súčasť aktivít spolupráce mechanizmu 17+1 pre podporu MSP.

Víťaz sa 15. decembra 2020 zúčastní finále IPIEC –Global 2020. Ide o platformu globálneho prepojenia technologických iniciatív a zámerov s možnosťou ich realizácie v Číne.

Infotech vyvíja zákazkový software pre významné spoločnosti už od roku 2000. Pre veľké priemyselné podniky a sklady ponúka vlastné RTLS (real-time locating services) riešenie, ktoré slúži ako jednoducho nasaditeľný nástroj analýzy internej logistiky, výrobných procesov a pohybu ľudí na pracovisku. Nasadením nadväzujúcich privolávacích systémov je možné logistiku nielen auditovať, ale aj aktívne riadiť. Vďaka RTLS riešeniu je tak možné merať aj také procesy, ktoré boli pred pár rokmi merateľné len veľmi ťažko.

RTLS na jednej strane umožňuje kombinovať technológie, ktoré Infotech pozná, na druhej je to technologická výzva. Ide o navigáciu a lokalizáciu v interiéri, niečo ako obdoba GPS. Využitie je široké: od navigácie v nákupných centrách a letiskách až po proximity marketing a analýzu zákazníckeho správania.

Zdroj: SARIO; https://www.startitup.sk, zverejnené: 19.11.2020, autor: rpa