Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

SAVE-THE-DATES! Webináre Copernicus4regions

Network of European Regions Using Space Technologies (NEREUS) v spolupráci s Európskou komisiouEurópskou vesmírnou agentúrou (ESA) vás pozývajú na webináre Copernicus4regions týkajúce sa Európskej zelenej dohody.

Čaká na vás 5 webinárov, na ktorých sa zástupcovia regionálnych správnych orgánov, užívateľov, regionálnych hráčov, politikov, zástupcov EÚ a ďalších zainteresovaných strán zapoja do online diskusie o dimenzii programu Copernicus pre ekologickú a digitálnu transformáciu v Európe.

Užívatelia programu Copernicus sa podelia o svoje skúsenosti na tému ako verejné správy v Európe úspešne začlenili používanie programu Copernicus do svojich organizácií a pracovných tokov a aké výhody to poskytuje pre ich územia a verejné politiky. Účastníci webinárov sa taktiež dozvedia, prečo je program Copernicus kľúčový pri vývoji udržateľných postupov a lepších verejných politík.

Program jednotlivých webinárov Copernicus4regions:

  • 23.9. (štvrtok) 10:00 – 11:30

How Copernicus helps European regions to better preserve and grow Europe’s forests

  • 5.10. (utorok) 10:00 – 11:30

How Copernicus helps Europe’s regions to increase resilience to climate change: user stories about climate, water and energy

  • 26.10. (utorok) 10:00 – 11:30

How Copernicus helps Europe’s regions to support biodiversity and environmental protection

  • 18.11. (štvrtok) 10:00 – 11:30

How Copernicus supports Europe’s regions to improve prevention and preparedness to natural disasters

  • 9.12. (štvrtok) 10:00 – 11:30

How Copernicus helps Europe’s regions to innovate public administrations and the delivery of public policies

Registrácia bude čoskoro spustená!

PROGRAM COPERNICUS

Program Copernicus pre pozorovanie Zeme je jednou z vlajkových lodí Vesmírneho programu Únie. Copernicus je popredným poskytovateľom údajov z pozorovania Zeme, ktoré využívajú poskytovatelia služieb, verejné orgány a ďalšie medzinárodné organizácie na zlepšenie kvality života európskych občanov. Voľný a bezplatný prístup k prevažnej väčšine údajov z programu Copernicus má každý občan alebo organizácia a využívané sú v nasledujúcich oblastiach: atmosféra, morské prostredie, pevnina, zmena klímy, bezpečnosť a núdzové situácie.

Zdroj: www.nereus-regions.eu, zverejnené: 17.8.2021, autor: kha

Copernicus4regions leaflet