Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

SAVE-THE-DATE: Copernicus and Public Health

Copernicus and Public Health

V dňoch 15. a 16. septembra 2021 sa uskutoční online workshop na tému “Copernicus and Public Health”, na ktorom sa účastníci dozvedia, aké možnosti ponúkajú údaje programu Copernicus pre oblasť zdravia.

Workshop bude organizovaný do štyroch stretnutí, ktoré sa venujú nasledujúcim témam:

  • Copernicus a COVID
  • Extrémne teploty a zdravie
  • Kvalita ovzdušia a zdravie
  • Choroby citlivé na počasie/podnebie

Rečníci sa počas jednotlivých panelových diskusií budú venovať otázke ako maximalizovať využitie údajov programu Copernicus v prospech verejných a súkromných používateľov v zdravotníctve. Taktiež identifikujú potreby a požiadavky, ktoré nám napovedia o budúcom vývoji tohto programu.

Priebeh podujatia: 15. a 16. september 2021 v čase 14.00 – 17.30

Viac informácií o podujatí

Registrácia na podujatie

VYUŽITIE PROGRAMU COPERNICUS

Za posledných päť rokov poskytuje program Copernicus bezprecedentné množstvo environmentálnych údajov o minulosti, prítomnosti, ako aj budúcnosti vo forme projekcií klímy. Tieto údaje pokrývajú celý svet a spravidla kombinujú satelitné a nesatelitné pozorovania, ako aj numerické modely, aby poskytli robustné a pravidelne aktualizované informácie pre používateľov v sektore zdravia. Údaje programu Copernicus sa používajú aj od začiatku pandémie COVID19 ako dôležitý zdroj údajov na podporu epidemiologického výskumu.

Zdroj: https://www.copernicus.eu/en, zverejnené: 30.7.2021, autor: kha