Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Registrujte sa bezplatne na ITAPA OPEN TALKS

Počas Medzinárodného kongresu ITAPA 2021 sa môžete zúčastniť až troch diskusií vo formáte OPEN TALK. Na každý deň je pripravená iná téma, výnimoční spíkri a skvelí moderátori a to všetko bezplatne nielen pre účastníkov konferencie.

8. 11. 2021 (pondelok)
ITAPA OPEN TALK: Ako vybudovať funkčný digitálny štát, alebo prečo by sa to teraz malo podariť?

Čo ideme robiť inak, aby sa funkčný digitálny štát naozaj podarilo vybudovať? Ako dosiahnuť to, aby sa digitalizácia dokončila efektívne a rýchlo s vysokou pridanou hodnotou pre používateľov a celú spoločnosť?

Moderátorka: Zuzana Kovačič Hanzelová
Diskutujúci: Pavol Frič (ITAS), Michal Géci (Úrad vlády SR), Ján Hargaš (MIRRI), Peter Kulich (Slovensko.Digital), Martin Sůra (ATOS IT Solutions and Services)

9. 11. 2021 (utorok)
ITAPA OPEN TALK: Ako zo Slovenska urobiť inovačnú veľmoc

Sú na Slovensku nápady, ktoré sú v niečom najlepšie na svete? Sú tu nápady s potenciálom preraziť na globálnom trhu? Máme tu prostredie a inštitúcie, ktoré tomu pomáhajú a ktoré motivujú? Čo sú hlavné prekážky a najmä, čo by sme mali robiť, aby sa Slovensko stalo inovačnou veľmocou?

Moderátor: Juraj Porubský
Diskutujúci: Emil Fitoš (ITAS), Martin Kanovský (Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR), Peter Lukeš (podnikateľ a investor), Ivan Mikloš (MESA10)

10. 11. 2021 (streda)
ITAPA OPEN TALK: Slovensko zmietané dezinformáciami

Manipulatívne a klamlivé informácie sa šíria na Slovensku rýchlosťou svetla. Je slovenská verejná správa pripravená na boj s hybridnými hrozbami,  s dezinformáciami a šírením klamstiev v online priestore? Ako sa dá zabrániť šíreniu klamstiev a ich prenosu z online sveta do bežného života? Ako sa k boju s dezinformáciami stavia Európa? Aké aktivity sa plánujú na Slovensku a stíhame vôbec efektívne reagovať na dianie okolo nás? Ako sa má krajina postaviť k politikom, ktorí dezinformácie šíria? O tomto a mnohom ďalšom sa bude hovoriť na ITAPA Open Talku na tému dezinformácie.

Moderátor: Zuzana Kovačič Hanzelová
Diskutujúci: Ivan Korčok (minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR), Roman Mikulec (minister vnútra SR), Jaroslav Naď (minister obrany SR), Veronika Remišová (podpredsedníčka vlády SR a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR)

REGISTRUJTE SA BEZPLATNE NA ITAPA OPEN TALKS a zažite príjemnú a otvorenú diskusiu s vynikajúcimi spíkrami.

Zdroj: https://www.itapa.sk, zverejnené: 2. 11. 2021, autor: rp