Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Registrácia na EU Space Week 2022 otvorená

EU Space Week
Zdroj: EUSPA

Agentúra EÚ pre vesmírny program (EUSPA) spustila registráciu na tohtoročný EU Space Week 2022, kľúčové podujatie vesmírneho ekosystému. Podujatie je organizované v dňoch 3. – 6. októbra 2022 a prebehne v hybridnom formáte – online a v Prahe.

Toto niekoľkodňové podujatie organizuje Európska komisia a Agentúra EÚ pre vesmírny program (EUSPA) pod záštitou českého predsedníctva v Rade Európskej únie a v spolupráci s Ministerstvom dopravy Českej republiky a mestom Praha. EU Space Week 2022 je miestom pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o súčasné a budúce trendy Vesmírneho programu Únie. Na svoje si prídu tvorcovia politík, predstavitelia priemyslu, začínajúce podniky, investori aj užívatelia.

Tohtoročný EU Space Week bude zameraný na podnikanie a inovácie v podnikoch súvisiacich s vesmírom. Témou bude predstavenie úlohy, ktorú Vesmírny program Únie zohráva pri podnecovaní pozitívnych spoločenských zmien. Organizátori pripravujú niekoľko dní plných vzrušujúcich zasadnutí, podujatí, ukážok a obchodných príležitostí. Po dvoch rokoch online vydaní sa účastníci stretnú na živo v Prahe.

Účasťou na EU Space Week 2022:

  • sa spojíte s viac ako 1200 účastníkmi z celej Európy a ďalších krajín,
  • získate informácie o najnovšom stave Vesmírneho programu Únie,
  • budete diskutovať s vedúcimi predstaviteľmi priemyslu, zainteresovanými stranami v oblasti vesmíru a tvorcami politík,
  • preskúmate najnovšie aplikácie s technológiou EU Space.

Viac informácií

PROGRAM

Registrácia

Podujatie na LinkedIne

VESMÍRNY PROGRAM ÚNIE

6. júna 2018 predstavila Európska komisia nový vesmírny program na obdobie 2021 – 2027. Cieľom programu je zabezpečiť kontinuitu investícií do vesmírnych aktivít EÚ, podnietiť vedecký a technický pokrok a podporiť konkurencieschopnosť a inovačné kapacity európskeho vesmírneho priemyslu.

28. apríla 2021 Európsky parlament potvrdil politickú dohodu o nariadení o vesmíre dosiahnutú v decembri 2020, čím sa oficiálne vytvorila Agentúra Európskej únie pre vesmírny program (EUSPA). Vesmírny program EÚ má doteraz najväčší rozpočet na vesmír – 14,88 miliárd EUR a spája všetky vesmírne činnosti EÚ pod jednu strechu čím umožní vesmíru účinne prispievať k prioritám európskej agendy.

Vesmírny program Únie pozostáva z piatich komponentov: Copernicus, Galileo, EGNOS, GOVSATCOM a Space Situational Awareness (SSA) service.

Zdroj: www.euspa.europa.eu, zverejnené: 9.8.2022, autor: kha