Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Rebríček univerzít: Šesť študijných predmetov na Viedenskej univerzite medzi 100 najlepšími

Humanitné a kultúrne vedy na Viedenskej univerzite v Rakúsku dosiahli mimoriadne dobré výsledky v hodnotení Times Higher Education. Viedenská technická univerzita je tiež jednou zo 100 najlepších univerzít.

Viedenská univerzita dosiahla šesť miest v prvej stovke v každoročnom hodnotení študijných predmetov Times Higher Education (THE). Technická univerzita (TU) Viedeň sa dokázala umiestniť aj v informatike na 97. mieste medzi 100 najlepšími univerzitami, ako ukazujú rebríčky v jedenástich kategóriách zverejnené v posledných týždňoch.

Hodnotia sa nielen jednotlivé predmety, ale predovšetkým skupiny predmetov. Viedenská univerzita je zaradená medzi 100 najlepších v humanitných a kultúrnych vedách (38. miesto), psychológii (65), spoločenských vedách (65), práve (66), ekonómii (81) a biologických vedách (89). S výnimkou humanitných a kultúrnych vied ide v porovnaní s predchádzajúcim rokom o sústavné zlepšenie.

Technická univerzita vo Viedni sa umiestnila v rebríčku 100 najlepších v informatike. V predchádzajúcom roku to bolo ešte 80. miesto.

Ako obvykle, v rebríčku dominujú americké a britské univerzity. Stanford sa umiestnil na vrchole štyrikrát, trikrát Oxford, dvakrát Harvard a raz Cambridge, Berkeley a Massachusetts Institute of Technology (raz ex aequo so Stanfordom).

Viac informácií:

Times Higher Education World University Rankings 2022

Zdroj: https://www.diepresse.com; https://www.univie.ac.at, zverejnené: 8. 11. 2021, autor: rpa