Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Rakúsko aktívne v boji proti koronavírusu

FFG: Corona Virus emergency call. Picture of a Woman looking into a microscope

Rakúska spolková vláda bojuje proti koronavírusu a jeho účinkom rozsiahlym balíkom opatrení a s ďalšími finančnými prostriedkami na výskum.

v marci 2021 bola spustená výzva “Corona Emergency” zrýchleným postupom ako okamžité opatrenie na boj proti koronavírusu. Teraz, o dva mesiace neskôr, je k dispozícii výsledok výzvy na ktorý môžu byť v Rakúsku hrdí! Pretože kvalita projektových návrhov, výskumný duch a predovšetkým ambiciózne tempo dokazujú potenciál rakúskej výskumnej komunity a jej schopnosť dobre reagovať na výzvy, “zdôraznila Leonore Gewessler, ministerka pre životné prostredie, ktorá je zodpovedná spolu s ministerkou hospodárstva Margarete Schramböckovou o oznámení rozhodnutia o financovaní.

Poradný výbor Rakúskej agentúry pre podporu výskumu (FFG) odporučil na financovanie v rámci všeobecných programov celkovo 45 projektov. Týmto sľubným projektom je k dispozícii financovanie vo výške približne 26-miliónov EUR. FFG teraz rýchlo dokončuje dohody o financovaní s podnikmi, aby sa projekty mohli začať okamžite. Projekty realizujú spoločnosti v regiónoch z celého Rakúska: Viedeň (19), Štajersko (7), Tirolsko (5), Horné Rakúsko (5), Vorarlberg (3), Dolné Rakúsko (2), Salzburg (2), Korutánsko ( 1) a Burgenland (1).

Projekty sú pridelené na tieto témy: vakcíny (2), diagnostika (18), prevencia / kontrola infekcií (4), preventívne / ochranné materiály (8), prevencia / dezinfekcia (3), prevencia / bezpečnosť (1) a terapeutiká (9). 14 zo 45 projektov sa venuje inovatívnym výrobným technológiám.

Spolkové ministerstvo pre oblasť klímy, životné prostredie, energetiku, mobilitu, inovácie a technológie (BMK) a Spolkové ministerstvo pre digitálne a hospodárske záležitosti (BMDW) poskytli financovanie výzvy “Corona Emergency” vo výške 26-miliónov EUR. Rakúska agentúra pre podporu výskumu (FFG) spracovala žiadosti o tieto ďalšie prostriedky na výskum zrýchleným postupom.

Zdroj: FFG, zverejnené: 23. 6. 2021, autor: rpa