Enterprise Europe Network už niekoľko rokov pomáha malým a stredným podnikom či výskumníkom rásť na medzinárodnej úrovni. Projekt, ktorý je financovaný z programu Single Market Program (EISMEA), síce k 30.6.2025 ukončuje svoje aktuálne projektové obdobie, kontinuita však ostáva zachovaná.
Program Single Market totižto pokračuje vo financovaní projektu, vďaka čomu od 1.7.2025 začína pre Enterprise Europe Network nová etapa. Nie len slovenskí klienti sa tak môžu tešiť na profesionálnu asistenciu počas ďalších štyridsať dva mesiacov.
Slovenské konzorcium Enterprise Europe Network prešlo malou obmenou, no veríme, že v tomto zložení budeme ešte úspešnejší v dosahovaní našich cieľov.
Zloženie konzorcia EEN pre Slovensko na nasledujúce projektové obdobie:
- BIC Bratislava
- Slovenská obchodná a priemyselná komora
- Centrum vedecko-technických informácií SR
- Technická univerzita v Košiciach
- INOVIA
- SIEA
CVTI SR ako pevná súčasť slovenského konzorcia EEN
Centrum vedecko-technických informácií SR je súčasťou projektu EEN už viac ako päť rokov a nič sa na tom nezmení ani v ďalšom projektovom období. CVTI SR tak bude aj naďalej pomáhať malým a stredným podnikom a vvi so vstupom na zahraničné trhy, ochranou duševného vlastníctva či vyhľadávaním medzinárodných príležitostí a partnerov vo viac ako 60 krajinách sveta.
Ako člen siete EEN budeme aj naďalej úplne bezplatne ponúknuť tieto služby:
- Špecializované poradenstvov oblastiach ako sú predovšetkým zapojenie sa do Rámcových programov EÚ pre podporu výskumu a inovácií (Horizont 2020, Horizont Európa). Konkrétne ide o napr. o konzultácie k výberu tematickej oblasti pre Váš projektový zámer, screening projektových návrhov, poradenstvo k oprávnenosti nákladov a k zostavovaniu rozpočtu, administratívne náležitosti podania návrhu, zostavenie konzorcia a iné.
- Špecializované služby v oblasti ochrany a komercializácie duševného vlastníctvaako konzultácie a poradenstvo k jednotlivým predmetom priemyselného vlastníctva z rôznych oblastí vedy a techniky (patenty, úžitkové vzory, dizajny, ochranné známky, a.i.), či rešeršné služby a konzultácie k nim (rešerš na stav techniky, rešerš na aktivity konkurencie, rešerš na právny stav dokumentu, a.i.). Pre MSP ponúkame tiež pomoc pri vyhľadávaní partnera pre výskum a vývoj zo slovenských verejných vedeckovýskumných inštitúcií.
- Workshopy a školenia na vyššie spomenuté témy.
- Aktívne vyhľadávanie zahraničných partnerov
-
- hľadanie partnera na obchodnú, technologickú alebo výskumnú spoluprácu – pomôžeme Vám vypracovať profil Vašej organizácie a distribuujeme ho všetkým partnerom siete v 60 krajinách sveta. V prípade obchodnej a technologickej spolupráce nám môžete zadať tak ponuku (ak ponúkate tovar, službu, či expertízu pri vývoji technológií) alebo požiadavku (ak potrebujete tovar/službu/expertízu zo zahraničia).
- v prípade výskumnej spolupráce Vám vieme vyhľadať partnerov do vami pripravovaného medzinárodného projektového konzorcia v rámci niektorého z komunitárnych programov podporujúcich výskumné aktivity (napr. Horizont 2020, Eurostars..).
- Organizácia a spolu-organizácia mimoriadne atraktívnychmedzinárodných B2B podujatí.
- Pravidelnéinformácie do vašej e-mailovej schránky o všetkých podujatiach, ktoré pre vás pripravujeme ako aj výber dopytov a ponúk zahraničných firiem, ktoré hľadajú partnerov na spoluprácu. Na odber newslettra sa môžete registrovať na https://www.een.sk/user/register alebo stačí ak vyplníte priložený word dokument a ja Vás tam zaregistrujem.
Kontaktná osoba:
Mgr. Matej Smrek, matej.smrek@cvtisr.sk
Zdroj: een.sk; zverejnené: 8.4.2025; autor: ms