Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Nové centrum pre výskum a vývoj elektromobility na Slovensku

an aerial view of a city

Spoločnosť Schaeffler zriadi vo svojom závode v Kysuckom Novom Meste centrum pre výskum a vývoj elektromobility. Plánuje tam do roku 2023 vytvoriť 250 pracovných miest. Aktuálne má záujem o vysokoškolsky vzdelaných ľudí z oblasti elektrotechniky, mechatroniky a o softvérových a aplikačných inžinierov.

Schaeffler je už dnes najväčším zamestnávateľom v Žilinskom regióne. Prácu dáva viac ako štyrom tisíckam ľudí, ďalšej tisícke u subdodávateľov. Pre všetkých v regióne je dobrou správou, že sa ide konečne budovať privádzač do Kysuckého Nového Mesta. Výstavba má trvať dva roky.

E-mobilita už aj na Slovensku

V  súvislosti s rozvojom e-mobility sa koncern môže spoľahnúť aj na slovenskú technologickú kompetenciu a schopnosť zavádzania  nových produktov do výroby. Závod v Kysuckom Novom Meste začal vyrábať v priebehu roka 2020 elektrické osi pre vozidlo s elektrickým pohonom a aktuálne sa finalizuje nábeh výroby ďalšieho produktu. Na Kysuciach intenzívne pracujú aj na rozšírení oddelenia výskumu a vývoja v tejto oblasti. Ako uviedol Milan Jurky, riaditeľ Schaeffler Kysuce: „Schaeffler vidí veľký potenciál nášho závodu v Kysuckom Novom Meste. Preto nám zveril realizáciu výskumných projektov v oblasti elektromobility. Do roku 2022 tak vytvoríme v danej oblasti vyše dvesto nových pracovných miest. Je to ďalšia príležitosť pre mladých ľudí v regióne.”

Zdroj: SARIO; https://www.dailyautomation.sk, zverejnené: 12.4.2021, autor: rpa