Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Nemecko vyhlásilo tri projekty v oblasti ekologického vodíka

Bundesforschungsministerin Anja Karliczek und der Innovationsbeauftragte 'Grüner Wasserstoff' im Bundesministerium für Bildung und Forschung, Stefan Kaufmann, im Rahmen einer Pressekonferenz. Es wurden drei großangelegte Leitprojekte zur Entwicklung einer Grünen Wasserstoffwirtschaft vorgestellt. Zugeschaltet waren:Dr. Kirsten Westphal, Stiftung Wissenschaft und Politik und Vorsitzende der Gutachter/-innen; Dr. Christian Bruch, CEO Siemens Energy; Dr. Oliver Tietze, CEO thyssenkrupp Industrial Solutions AG; Prof. Dr. Schlögl, Max-Planck-Gesellschaft.

13. januára 2021 Nemecko vyhlásilo spustenie troch projektov v oblasti ekologického vodíka v hodnote 700-miliónov EUR.

Tri projekty sa zameriavajú na výzvy vo výrobe elektrolyzérov používaných na oddeľovanie vody a vodíka, skúmajú výrobu plynu priamo na mori pomocou veterných turbín a rozvíjajú dopravnú technológiu na vodíkový pohon.

Celkom 230 priemyselných a výskumných organizácií z celého Nemecka bude spolupracovať na hlavných iniciatívach, ktorých cieľom je vyriešiť tie najväčšie zostávajúce výzvy budúcej ekonomiky využívajúcej obnoviteľný vodík.

Ako uviedla nemecká ministerka pre výskum Anja Karliczek: „Zelený vodík vnímam ako príležitosť v oblasti inovácií a priemyselnej politiky pre Nemecko v tomto storočí. Chceme z našej krajiny urobiť popredný trh a globálneho dodávateľa vodíkových technológií.“

Viac informácií

Zdroj: https://sciencebusiness.net, zverejnené: 18.1.2021, autor: rpa