Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Nemecká spolková vláda investuje 300-miliónov EUR do spoločnosti CureVac na výrobu vakcín COVID-19

Nemecký spolkový minister hospodárstva a energetiky Peter Altmaier a Dietmar Hopp z investičnej spoločnosti dievini Hopp BioTech holding GmbH & Co. KG oznámili, že nemecká vláda investuje 300-miliónov EUR do biotechnologickej spoločnosti CureVac AG, ktorá vyvíja jednu z vakcín proti ochoreniu COVID-19. Ako uviedol Altmaier: “Technológia CureVac má potenciál vyvinúť nové pokrokové vakcíny. Nemecká spolková vláda sa rozhodla investovať do tejto sľubnej spoločnosti, pretože očakáva, že to urýchli vývojové programy a poskytne spoločnosti CureVac prostriedky na využitie plného potenciálu jej technológie.”

Súčasný krok je zároveň prvou a dôležitou implementáciou komplexného balíka ekonomických stimulov a technológií budúcnosti súvisiacich s koronou, ktorý odsúhlasila nemecká spolková vláda 3. júna 2020. Cieľom tohto balíka je zabezpečiť väčšiu nezávislosť v celom rozsahu výrobného procesu liečivých látok a vakcín. Táto investícia je prvým krokom týmto smerom. Nemecká vláda bude mať podiel 23 % v spoločnosti CureVac.

V biotechnologickej spoločnosti CureVac, so sídlom v Tübingene v juhozápadnom Nemecku, vlastní podiel 80 % spoluzakladateľ SAP Dietmar Hopp a medzi svojich investorov zaraďuje tiež nadáciu Bill & Melinda Gates.

Zdroj: https://sciencebusiness.net; https://www.ft.com, zverejnené: 15.6.2020, autor: rpa