Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Medzinárodná výzva spoločnosti Microsoft na projekty AI pre zdravotníctvo v reakcii na výskum COVID-19

Spoločnosť Microsoft preorientovala svoju iniciatívu umelej inteligencie (Artificial Intelligence – AI) na iniciatívu zameranú na zdravotníctvo v prvej línii výskumu COVID-19.

Microsoft vyhlásil medzinárodnú výzvu pre neziskové, akademické organizácie a vlády, aby navrhli projekty AI, ktoré by mohli pomôcť v reakcii na výskum COVID-19. Vhodným projektom sa poskytne prístup ku cloudovým výpočtovým službám Microsoft Azure a možnosť spolupráce s dátovými vedcami spoločnosti Microsoft. Táto výzva je súčasťou päťročného programu AI for Health v objeme 40 miliónov USD, vyhláseného v januári 2020 na podporu používania AI na zlepšenie zdravia ľudí po celom svete.

Spoločnosť Microsoft 9. apríla 2020 uviedla, že mení zameranie programu na 5 oblastí, v ktorých sa domnieva, že AI bude užitočná pri riadení COVID-19: údaje a informácie o bezpečnostných a ekonomických vplyvoch; umožnenie výskumu na ďalší vývoj vakcín, diagnostiky a terapeutík; prideľovanie zdrojov vrátane odporúčaní o prideľovaní obmedzených aktív, akú sú nemocničný priestor a zdravotnícke potreby; šírenie presných informácií s cieľom minimalizovať zdieľanie dezinformácii; a vedecký výskum na štúdium a porozumenie COVID-19.

Deadline na prihlásenie: 15. jún 2020.

Ďalšie informácie o výzve

Zdroj: https://sciencebusiness.net; https://www.microsoft.com, zverejnené: 28.5.2020, autor: rpa