Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Konferencia o robotike ECER 2020 sa na Slovensku ruší

Konferencia o robotike ECER 2020 sa na Slovensku ruší

Európska konferencia o vzdelávacej robotike (ECER) sa pre pandémiu v Bratislave neuskutoční. V oklieštenej podobe sa bude konať 28. septembra 2020 v rakúskom Sankt Pölten len za účasti lokálnych tímov.

Pôvodne sa mala konferencia konať na jar, náhradný termín bol kvôli pandémii stanovený na jeseň. Žiaľ, opatrenia zamerané proti šíreniu pandémie COVID-19 nakoniec organizátorom neumožňujú zorganizovať ju ani v náhradnom termíne.

Rakúski partneri projektu sa pre riziko spojené s pandémiou rozhodli zorganizovať konferenciu len lokálne, bez účasti medzinárodných tímov. Oklieštená konferencia pod názvom RoboCoop Student Conference in Austria 2020 sa bude konať od 28. septembra do 2. októbra 2020 v rakúskom meste Sankt Pölten a namiesto tímov z celého sveta bude určená len pre rakúskych žiakov.

Spíkri na podujatí budú prezentovať svoje projekty a skúsenosti s výučbou robotiky prostredníctvom online aplikácií. Ako uviedol Peter Wachter, projektový manažér RoboCoop na Slovensku: „Je nám veľmi ľúto, že sa konferencia na Slovensku nebude konať, no bezpečnosť je, samozrejme, prioritou.“ O ďalšom ročníku budú organizátori informovať na svojich stránkach.

Zdroj: https://vedanadosah.cvtisr.sk, zverejnené: 25.9.2020, autor: rpa