Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

EUSPA spustila platformu na pomoc Ukrajine

Zdroj: EUSPA

Európska únia, jej členské štáty a Európania na celom kontinente spojili svoje úsilie na podporu Ukrajincov utekajúcich pred ničivou vojnou. Agentúra EÚ pre vesmírny program (EUSPA) mobilizuje komunitu EÚ v oblasti vesmírnych inovácií, ktorá môže poskytnúť technologické riešenia na posilnenie humanitárnej pomoci ukrajinskému ľudu. Na tento účel spustila platformu, ktorej cieľom je spájať inovátorov s mimovládnymi organizáciami a ďalšími pomáhajúcimi.

EUSPA vytvorila túto stránku s cieľom zhromaždiť aplikácie a riešenia, ktoré využívajú voľne dostupné údaje z programov Galileo a Copernicus na podporu mimovládnych organizácií a iných pomáhajúcich, ktorí poskytujú humanitárnu pomoc ukrajinskému ľudu. Okrem toho sa na stránke majú možnosť prezentovať mimovládne organizácie a iní pomáhajúci, ktorí majú záujem o nadviazanie kontaktov s takýmito inovátormi a startupmi.

Ak ste inovátor alebo vývojár aplikácie a chcete pridať svoju aplikáciu do zoznamu, opíšte svoj projekt na market@euspa.europa.eu.

Ak ste mimovládna organizácia a máte záujem o spoluprácu s inovátormi a startupmi poskytujúcimi technologické riešenia, ktoré by mohli byť užitočné pre vašu organizáciu počas humanitárnych aktivít, kontaktujte market@euspa.europa.eu.

EUSPA zhromažďuje aplikácie a riešenia v týchto kategóriách:

  • Bezpilotné riešenie na prepravu a dodávku tovaru,
  • Bezpečnosť a záchrana,
  • Integrácia v novej krajine,
  • Aplikácie na pomoc pri pochopení a inventarizácii škôd na území Ukrajiny,
  • Bezpečná, včasná a presná navigácia pre migráciu obyvateľstva.

Viac informácií

#EUSpace4Ukraine

Zdroj: www.euspa.europa.eu, zverejnené: 13.04.2022, autor: kha