Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Európska noc výskumníkov prináša webináre s atraktívnymi témami

Titulný obrázok

Festival vedy Európska noc výskumníkov si aj tento rok pre všetkých záujemcov pripravil sériu webinárov so slovenskými vedkyňami a vedcami pod názvom Veda bez hraníc. Webináre sa uskutočnia cez platformu Zoom počas celého týždňa Európskej noci výskumníkov.

Ak máte záujem zúčastniť sa na webinári a klásť výskumníčkam a výskumníkom otázky, je potrebné zaregistrovať sa na stránke: https://form.jotform.com/212524452387355. Registrácia je možná vždy najneskôr do 10:00 v deň, kedy sa webinár koná. Zaregistrovaní účastníci dostanú prihlasovací link na webinár e-mailom.

Už v utorok 21. 9. 2021 o 15:00 sa môžete tešiť na webinár Superpočítače a vysokovýkonné počítanie, ktorý povedie Michal Pitoňák z Centra spoločných činností SAV (Národné kompetenčné centrum pre HPC).

V piatok 24. 9. 2021 o 17:00 Šimon Mackovjak z Ústavu experimentálnej fyziky SAV na webinári vysvetlí Ako by mohol fungovať kozmický strážca.

Kompletný zoznam webinárov je na stránke: https://www.nocvyskumnikov.sk/program/mesto-veda-bez-hranic.html

Live stream z webinárov bude od pondelka do štvrtka dostupný na Facebooku Európskej noci výskumníkov a v piatok 24. 9. 2021 na stránke online.nocvyskumnikov.sk.

Zdroj: https://www.sav.sk, zverejnené: 21. 9. 2021, autor: rpa