Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

ETH Zürich je globálnym lídrom v oblasti vied o Zemi

WUR Logo

Main building ETH Zurich

V najnovšom hodnotení podľa rebríčka QS World University Rankings podľa témy patrí ETH Zürich medzi najlepších desať v 15 rôznych disciplínach. Univerzita zostáva globálnym lídrom v oblasti vied o Zemi.

V lete 2020 obsadila ETH Zürich opäť šieste miesto v rebríčku QS World University Rankings, ktorý porovnáva univerzity po celom svete. ETH Zürich si úspešne udržala titul najlepšej univerzity v kontinentálnej Európe. Nedávno spoločnosť QS zverejnila verziu svojho rebríčka, ktorá hodnotí skôr jednotlivé disciplíny ako celkové univerzity. Aj tu ETH Zürich dosiahla vynikajúce umiestnenie: univerzita sa radí medzi desať najlepších v 15 rôznych disciplínach a opäť sa umiestnila na popredných priečkach vo vedách o Zemi a mori, geológii a geofyzike.

Tretie najlepšie centrum vzdelávania na svete

Rebríček QS podľa disciplín nielenže udelil vysoké známky ETH Zürich ako inštitúcii, ale aj Švajčiarsku celkovo ako stredisku vzdelávania: Celkovo 29 švajčiarskych univerzitných programov patrí medzi desať najlepších v príslušných odboroch. Napriek tomu, že je Švajčiarsko geograficky menšou krajinou ponúka 6 % všetkých desiatich najlepších vzdelávacích programov na svete. Iba Spojené kráľovstvo  (26 %) a USA (47 %) majú vyššiu koncentráciu zostávajúcich oddelení. 29 najvýznamnejších švajčiarskych programov je rozdelených medzi 12 rôznych univerzít, z toho viac ako polovica na ETH Zürich.

Ako uviedol prezident ETH Zürich Joël Mesot: „Sme hrdí na to, že ETH Zürich a švajčiarske univerzity sa neustále umiestňujú na tak vysokých miestach a v tak širokej škále disciplín. Tento úspech je v neposlednom rade spôsobený vynikajúcimi celkovými podmienkami a priamymi investíciami v oblasti výskumu, výučby a prenosu znalostí, ktoré Švajčiarsko robí už celé desaťročia.“

Rebríček QS World University Rankings patrí medzi celosvetovo najprestížnejšie akademické rankingy.

Viac informácií

Zdroj: https://ethz.ch, zverejnené: 4.3.2021, autor: rpa