Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

43 tímov zaradených do výberu #myEUspace

#myEUspace
Zdroj: EUSPA

Agentúra Európskej únie pre vesmírny program (EUSPA) zverejnila 43 tímov, ktoré zaradila do užšieho výberu súťaže #myEUspace. Súťaž #myEUspace je jednou z najväčších súťaží, aké kedy organizovala agentúra EUSPA, s výhrou viac ako 1 milión EUR. Súťaž podporuje vývoj inovatívnych komerčných aplikácií, ktoré využívajú údaje pochádzajúce z Vesmírneho programu EÚ. Na dosiahnutie tohto cieľa vyčlenila viac ako 1 milión EUR na výhry a najlepšie príležitosti na vytvorenie úspešných začínajúcich podnikov na európskom trhu.

Tímy, ktoré sa dostali do užšieho výberu, pracujú na rôznych nových riešeniach, nových technológiách, mobilných aplikáciách a hardvéri. Hoci riešenia pokrývajú také odvetvia, ako sú lokalizačné služby, inteligentná mobilita, geomatika a inteligentné poľnohospodárstvo, všetky majú spoločný základ vo využívaní údajov z programu Galileo alebo Copernicus, ako aj v synergii medzi týmito dvoma zložkami Vesmírneho programu EÚ.

Uchádzači si mohli vybrať, či budú súťažiť v jednom z dvoch okruhov v závislosti od vyspelosti svojho riešenia. Každý z 23 tímov vybraných z okruhu 1 získal 10 000 EUR. 20 tímov z okruhu 2 získalo 15 000 EUR. Všetky tímy použijú finančné prostriedky na ďalší vývoj svojho prototypu alebo výrobku. 43 projektov teraz postupuje do vývojovej fázy súťaže, v ktorej budú dolaďovať svoje prototypy a produkty a zdokonaľovať svoje podnikateľské plány. Táto intenzívna deväťtýždňová fáza vyvrcholí 1. júna na finále súťaže #myEUspace.

Súťaž #myEUspace o ceny v hodnote 1 milióna eur je súčasťou iniciatívy Európskej komisie Cassini.

Viac informácií

#myEUspace

Zdroj: www.euspa.europa.eu, zverejnené: 30.03.2022, autor: kha