Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

10. MikroSystemTechnik Kongres –  MST 2023 

10. Kongres mikroelektronických systémov a technológií (MST 2023). Zdroj: https://www.mikrosystemtechnik-kongress.de/de

Začiatok podujatia: 23.10.2023

Koniec podujatia: 25.10.2023

Typ podujatia: kongres

Organizátor: VDE Verband der Elektrotechnik und Informationstechnik e.V., Nemecko a Spolkové ministerstvo pre vzdelávanie a výskum (BMBF)

Miesto podujatia: Maritim Hotel & Internationales Congress Center Dresden, Devrientstr. 10 – 12 / Ostra-Ufer 2, 01067 Dresden, Nemecko

Globálny rastúci dopyt po polovodičoch ilustruje dôležitosť neporušeného hodnotového reťazca na národnej a medzinárodnej úrovni. 

„Silicon Saxony“ je zjavne najväčším európskym miestom pre mikroelektroniku. Popredné univerzity, vysoké školy a výskumné inštitúcie v oblasti mikroelektroniky sú tu doma. So závodmi na výrobu polovodičov, ako sú firmy Bosch, Infineon, Globalfoundries, X-Fab a taktiež poprednými medzinárodnými, stredne veľkými spoločnosťami je Sasko jedinečným ekosystémom mikroelektronických systémov a technológií, ktorý v súčasnosti zamestnáva približne 70 000 ľudí.

„10. Kongres mikroelektronických systémov a technológií (MST 2023) sa ponesie v duchu udržateľnosti a technologickej suverenity.“                                                                            

Nastolené témy ako digitalizácia, technologická suverenita a dôveryhodná elektronika budú hlavnými piliermi tohto podujatia. S celosvetovým napredovaním digitalizácie sa do popredia dostávajú, okrem dostupnosti polovodičov, aj ďalšie témy ako sú:                                                                                                                                       

  • Technologická suverenita a dôveryhodnosť v mikroelektronike („Trusted Electronics“) 
  • Aspekty udržateľnosti („Zelené ICT“)     
  • Výpočtová technika novej generácie  

„Nemecká Spolková vláda“ spustila príslušný „Rámcový program pre mikroelektroniku“ s cieľom posilniť inovácie v týchto oblastiach. „Kongres MST 2023“ má poskytnúť silný impulz a ukázať, že dosiahnutie klimatických cieľov, hospodárne a efektívne využívanie energií možno dosiahnuť len pomocou systémov mikroelektroniky.

„Kongres MST 2023“ si kladie za cieľ  osloviť spoľahlivých partnerov, nadšených pre inovatívny vývoj a presvedčených špecialistov, ktorí budú vo svojich vstupoch realizovať odborné výmeny názorov a formovať budúcnosť tohto odvetvia. Na dosiahnutie týchto cieľov je potrebné vytvoriť sieť partnerov, ktorí poskytujú špičkový výkon vo výskume, ktorí transformujú inovatívny vývoj na predajné produkty a predovšetkým školia špecialistov, ktorých naliehavo potrebuje toto rýchlo rastúce odvetvie. Mikroelektroniku vyrábajú ľudia, preto adresná výzva smeruje aj pre mladých ľudí, ktorých treba presvedčiť, že svojím aktívnym prístupom môžu hodnotne prispieť k svojej budúcnosti v odvetví systémov mikroelektroniky.

Využite kongres na odborné výmeny názorov, nadviažte nové kontakty a užite si vzrušujúci a pestrý rámcový program kongresu.

Súčasťou programu „Kongresu MST 2023“ je aj prehliadka výrobného závodu „Robert Bosch Semiconductor Manufacturing Dresden GmbH“ v pondelok, dňa 23. októbra 2023 v čase od 15:00 – 16:30.

Program podujatia a ďalšie informácie

Zdroj: https://www.vde.com/de, zverejnené: 12. 10. 2023; spracovala: Dr. Blanka Hermanová; rpa