Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

ERA PORTÁL SLOVENSKO

EIT Climate-KIC – Amazon Launchpad Sustainability AcceleratorDátum otvorenia: 31. 01. 2022 00:00

Uzávierka: 25. 03. 2022 00:00 -

Kontaktná osoba: Miroslava Tužinská
EIT Climate-KIC v spolupráci so spoločnosťou Amazon spustil 31. januára 2022 akceleračný program na podporu startupov zameraných na udržateľné a ekologické riešenia vo výrobe.

Príjemcovia získajú odbornú podporu v rámci 12 týždňového cyklu expertami vedených školení, mentoring, prístup k sieti podnikateľov a inovátorov v predmetnej oblasti a možnosť prenájmu priestorov v centrále spoločnosti Amazon v Londýne.

Úspešní účastníci programu môžu navyše získať:

  • grant do výšky 12 000 EUR /£10,000 (equity-free grant)
  • kredity na podporu podnikania – business support credits do výšky 25 000 $
  • sponzorované reklamné kredity do výšky 6 000 EUR /£6,000 (sponsored advertising credits)
  • produkt uvedený v int.obchode – Amazon Launchpad
  • ročnú bezplatnú správu účtu

Časový harmonogram výzvy:

Process

Hľadajú sa začínajúce startupy, ktorých cieľom je uľahčiť zákazníkom udržateľné nakupovanie. Ich produkty musia preukázať kvantifikovateľné zlepšenia aspoň v jednom aspekte udržateľnosti (napr. recyklované materiály a produkty, opätovne použiteľné predmety každodennej potreby, ekologické pomôcky a technológie, udržateľnejšie oblečenie/obuv/doplnky, alternatívy plastových produktov atď.)

Akceleračný program je otvorený pre startupy s inovatívnymi spotrebiteľskými produktami zameranými na udržateľnosť so sídlom v UK a Európe. Uzávierka prihlášok je 25. marca 2022. Výsledky budú známe na jar 2022.

VIDEO k výzve