Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

ERA PORTÁL SLOVENSKO

Webinár: Smerom k implementácii stratégie EÚ pre technologické infraštruktúry


Začiatok: 28. 03. 2022 11:00

Koniec: 28. 03. 2022 12:00

Typ podujatia: Webinár

Organizátor: JRC a EARTO
Spoločné výskumné centrum Európskej komisie (JRC) a Európska asociácia výskumných a technologických organizácií (EARTO) vás pozývajú na online webinár na tému „Smerom k implementácii stratégie EÚ pre technologické infraštruktúry„, ktorý sa uskutoční v pondelok 28. marca 2022 od 11:00 do 12:00 hod.

Jednou z nových akcií Európskeho výskumného priestoru (ERA) je vypracovanie stratégie EÚ pre technologické infraštruktúry, ktorá vychádza zo skúseností a rámca Európskej stratégie pre výskumné infraštruktúry (ESFRI) s jej vlastnými špecifikami.

V tejto súvislosti JRC a EARTO začali spoločný projekt o technologických infraštruktúrach (TI) s cieľom zhromaždiť dôkazy a poukázať na spoločné špecifiká TI v Európe, posúdiť výzvy, ktorým čelia počas celého svojho životného cyklu, a určiť, ako by sa ich kapacita mohla ďalej využívať.

Spoločné výskumné centrum EK a EARTO nedávno uverejnili analýzu hlavných strategických prvkov, ktoré by zabezpečili účinné a udržateľné riadenie integrovaného prostredia technologických infraštruktúr na európskej úrovni.

Na webinári vystúpi Fabio Taucer (zástupca vedúceho oddelenia pre vedecký rozvoj, Spoločné výskumné centrum, Európskej komisie)

Registrácia prostredníctvom tohto odkazu.

Link na webinár bude zaslaný zaregistrovaným účastníkom.

Viac informácií:

Zverejnené 14.3.2022, slord

Pridať do Google Calendar