Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

ERA PORTÁL SLOVENSKO

EUSEW2023 – Európsky týždeň udržateľnej energie 2023


Začiatok: 20. 06. 2023 08:00

Koniec: 22. 06. 2023 16:00

Typ podujatia: Fórum

Organizátor: Európska výkonná agentúra pre klímu, infraštruktúru a životné prostredie (CINEA) a Generálne riaditeľstvo pre energetiku

Miesto konania: Brusel/online

Štát: Belgicko
V dňoch 20. až 22. júna 2023 sa uskutoční v poradí už 18. ročník Európskeho týždňa udržateľnej energieEU Sustainable Energy Week 2023.

Témou tohtoročnej konferencie bude urýchlenie prechodu na čistú energiu pod mottom„Accelerating the clean energy transition – towards lower bills and greater skills“.

Počas celého tohto týždňa budú v Európe prebiehať stovky podujatí, ktorých cieľom je podporiť energetickú efektívnosť a obnoviteľné zdroje a otvorene o nich diskutovať.

Podujatie organizuje Európska výkonná agentúra pre klímu, infraštruktúru a životné prostredie (CINEA) a Generálne riaditeľstvo pre energetiku.

Tohoročné podujatie EUSEW 2023 sa uskutoční v hybridnom formáte. Prednášajúci a účastníci sa ho môžu zúčastniť fyzicky v Bruseli (v budove Európskej komisie Charlemagne a v hoteli Martin’s Brussels EU) alebo online. Informácie o presnom mieste konania jednotlivých zasadnutí budú k dispozícii čoskoro na stránke podujatia.

REGISTRÁCIA na podujatie.

Oficiálna stránka podujatia

PROGRAM podujatia bude obsahovať aj:

  • Politickú konferenciu (Policy Conference)
  • EUSEW Awards, kde sa budú oceňovať výnimoční jednotlivci amimoriadne projekty
  • Európsky deň energie pre mládež, ktorý už štvrtý krát po sebe dáva účastníkom od 18- 34 rokov šancu zapojiť sa do tém prechodu na udržateľnú energiu  
  • Networkingové aktivity v rámci Energy Fair, ktorý je doplnkom konferencie

Zdroj: CINEA, 24. 4. 2023, mit

Pridať do Google Calendar