Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

ERA PORTÁL SLOVENSKO

Projekt procuRE podporí prelomové riešenia obnoviteľných dodávok energie v budovách

cropped-procurelogo.png

Projekt: PRE-COMMERCIAL PROCUREMENT OF BREAKTHROUGH SOLUTIONS FOR 100% RENEWABLE ENERGY SUPPLY IN BUILDINGS

V rámci viacerých štátov Európske únie už dlhšie fungujú inovatívne spôsoby obstarávania nových produktov a služieb verejnou správou (mimo verejného obstarávania). Medzi najznámejšie (tiež podporované aj programom Horizont 2020/Horizont Európa) patria: obstarávanie v pred-obchodnej fáze či predkomerčné obstarávanie (PCP) a verejné obstarávanie v inovatívnych riešení (PPI).

Projekt procuRE sa zameriava práve na predkomerčné obstarávanie prelomových riešení pre 100% obnoviteľné dodávky energie v budovách. Šesť miest – Barcelona, Porto, Istanbul, Velenje, Nuremberg, Eilat – vyhlásia obstarávanie nových R&D služieb v celkovej sume 7,68 mil. EUR. Budú určené pre spoločnosti poskytujúce riešenia pre pokročilé rekonštrukčné práce.

V prípade záujmu sa môžete zúčastniť série 8 Open Market Consultation podujatí od polovice apríla do polovice júla, kde sa dozviete viac o projekte, mechanizme financovania a procesu predkladania projektových návrhov. Samosprávy a správcovské spoločnosti môžu získať status tzv. preferred procurers a získať tak zvýhodnený prístup do projektu (access to project progress).

Viac informácií nájdete na webstránke projektu, Twitter, LinkedIn.

Ak vás zaujíma ako funguje v praxi pred-komerčné obstarávanie prečítajte si informáciu spracovanú NCP Ivanom Filusom.

mit