HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

Webinár: Revolúcia inovácií v zdravotníctve

Podujatia

""

23. marca 2021 od 15:00 do 16:00 SEČ sa uskutoční webinár na tému „Revolúcia inovácií v zdravotníctve“.

Podujatie v rámci „Leadership in Extraordinary Times“ spája priemysel, politiku, akademickú obec a podnikateľov, aby otvorili diskusiu o tom, ako môžu zainteresované strany spolupracovať pri stimulácii inovácií zameraných na zdravie v komunite.

Cena Novartis za inovácie: Technológia asistencie pri roztrúsenej skleróze (Multiple Sclerosis – MS) bola uvedená v roku 2020 na podporu riešení výziev v oblasti mobility, ktorým čelí komunita MS, a na zvýšenie povedomia o potrebe inovácií „zvonku“, ktoré sa týchto spoločenstiev priamo zúčastňujú.

Na webinári vystúpia okrem iných, víťaz ceny Novartis Innovation Prize, líder z technologického priestoru zdravotne postihnutých (jeden z absolventov Oxford University), ​​popredný obhajca pacientov, zástupca Európskej komisie a vicekancelár Oxford Univerzity pre inovácie. Budú uvažovať o budúcnosti inovácií v zdravotníctve v post-COVID ére a o tom, ako môžu priemysel, politika, akademická obec a podnikatelia spolupracovať pri ich formovaní.

Odborníci budú diskutovať o otázkach, aký je rozdiel medzi inováciami zameranými na pacienta a komunitou? Ako je možné rozvíjať a udržiavať partnerstvá medzi podnikateľmi a veľkými organizáciami na podporu väčších inovácií v oblasti zdravia? Aká je úloha univerzít a vládnej politiky pri podpore inovácií a podnikania, najmä v zdravotníctve? Čo robí Európska komisia pre transformáciu inovácií v oblasti zdravia? Aký je vplyv nezrovnalostí v rámci globálneho systému zdravotnej starostlivosti.

Na podujatie nie je potrebná registrácia.

Viac informácií a program

Live stream

Zdroj: https://www.sbs.ox.ac.uk, zverejnené: 22.3.2021, autor: rpa