HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

Víkend so SAV – oslava 70. výročia akadémie

Podujatia

 • Začiatok
  23.06.2023, 09:00
 • Koniec
  24.06.2023, 19:30
 • Typ podujatia
  Výstava
 • Organizátor
  SAV
 • Miesto konania
  Námestie MR Štefánika (pri NC Eurovea)
Víkend so SAV. Zdroj: https://vedanadosah.cvtisr.sk
Slovenská akadémia vied si pripomína 70 rokov od svojho vzniku

Oslavy jubilea najväčšej vedeckej inštitúcie na Slovensku sa ponesú aj v znamení prezentácie jej výskumných tém a výsledkov jednotlivých pracovísk.

Kedy a kde sa Víkend so SAV uskutoční

Po pandemickej prestávke sa 23. a 24. júna 2023 opäť uskutoční podujatie Víkend so SAV, ktoré sa tentokrát prenesie na Námestie M. R. Štefánika pri OC Eurovea v Bratislave a SAV bude podujatie aj streamovať https://www.youtube.com/@Slovenskaakademiavied.

Na čo sa môžete tešiť

Deti aj dospelí sa môžu tešiť na dvojdňový festival vedy, na ktorom sa predstavia pracoviská SAV z celého Slovenska. Návštevníkov bude čakať viac ako 45 stánkov, ktoré do hlavného mesta prinesú najnovšie výskumné výsledky, interaktívne exponáty a zábavné vedecké aktivity nielen pre najmenších. Program na pódiu doplnia prednášky vedcov a vedkýň na najrôznejšie témy a diskusie.

Zažijete živé natáčanie televíznej relácie EXPERIMENT s Gregorom Marešom (RTVS) a tiež Vedecký podcast SAV naživo, kde sa moderátor Peter Boháč bude rozprávať s predsedom SAV profesorom Pavlom Šajgalíkom.

V piatok podvečer o 18:30 sa môžete tešiť aj na večerný koncert populárnej slovenskej kapely Korben Dallas. O zábavu sa postarajú moderátori Richard Vrablec a Ivan „Binďo“ Bindas.

Viac informácií:

Slovenská akadémia vied si pripomína 70 rokov od svojho vzniku

Zdroj: https://vedanadosah.cvtisr.sk, https://www.sav.sk, zverejnené: 22. 6. 2023, autor: rpa