HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

VedoMost: Baktéria, priateľ človeka

Podujatia

 • Začiatok
  28.04.2023, 16:30
 • Koniec
  28.04.2023, 18:00
 • Typ podujatia
  Prednáška
 • Organizátor
  Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave
 • Miesto konania
  Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave, Rázusova1
 • Odkaz na webovú stránku
VedoMost: Baktéria, priateľ človeka. Zdroj: https://vedanadosah.cvtisr.sk

Baktérie sú mikroskopické organizmy, ktoré žijú všade okolo nás. Niektoré baktérie môžu spôsobovať choroby, ale mnohé z nich sú prospešné pre ľudí a prírodu. Baktérie pomáhajú rozkladať organický odpad, tvoriť kyslík, fermentovať potraviny a podporovať imunitný systém.

Kedy a kde sa podujatie uskutoční

Stretnutie na tému Baktéria, priateľ človeka sa uskutoční 28. apríla 2023 o 16:30 v novej záhradnej čitárni v Knižnici Juraja Fándlyhov Trnave, Rázusova 1.

Téma

Témou stretnutia bude Baktéria, priateľ človeka – zaujímavá prednáška o tom, prečo je náš črevný mikrobióm dôležitý, ako ovplyvňuje našu každodennú náladu, správanie a celkové zdravie

O projekte VedoMost

VedoMost chce združovať komunitu mladých vedátorov, ktorí sa v rámci projektu môžu zapojiť do vedecko-popularizačnej činnosti, diskutovať o rozmanitých napínavých témach a mať viaceré členské výhody. Cieľom projektu je poskytnúť záujemcom príležitosti na voľnočasové vzdelávanie a vzájomnú výmenu vedomostí v rôznych odborných oblastiach, aj upriamiť pozornosť na to, aký pozitívny prínos pre náš život môžu mať jednotlivé oblasti vedy a techniky.

Pre členov komunity sú pripravené aj ďalšie prednášky, diskusie, workshopy či rozhovory s vysokoškolskými študentmi alebo expertmi z rozličných vedeckých či technických sfér, ako sú napríklad prírodné vedy, IT technológie, medicína, kvantová fyzika a mnohé ďalšie. Okrem toho bude VedoMost poskytovať aj príležitosti na networkovanie medzi ľuďmi, vedcami a technikmi, možnosť spoznať nových ľudí s podobnými záujmami a získať cenné kontakty v odborných kruhoch.

Nová platforma je otvorená všetkým záujemcom o vedu a techniku nielen v Trnave, ale aj v celom Trnavskom kraji.

Viac informácií:

VedoMost

Zdroj: https://vedanadosah.cvtisr.sk, zverejnené: 25. 4. 2023, autor: rpa