HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

Vedecká konferencia – Genome Editing in Europe: New Agenda or New Disputes?

Podujatia

  • Typ podujatia
    Konferencia
  • Organizátor
    Nemecká výskumná nadácia (DFG) a Nemecká národná akadémia vied Leopoldina
  • Miesto konania
    online

Pri príležitosti nemeckého predsedníctva v Rade Európskej únie Vás Nemecká výskumná nadácia (DFG) a Nemecká národná akadémia vied Leopoldina srdečne pozývajú na medzinárodnú konferenciu o vedeckom poradenstve s názvom „Úprava genómu v Európe: nová agenda alebo nové spory?“ .

Konferencia sa zaoberá geneticky upravenými a geneticky modifikovanými organizmami (rastlinami) a súvisiacou reguláciou. Medzinárodne uznávaní odborníci diskutujú spolu s tvorcami európskych politík a zástupcami občianskej spoločnosti a podnikania. Konferencia ponúka agoru na optimálne využitie vedeckých poznatkov pri navrhovaní politík, od výskumu a inovácií po poľnohospodárstvo a ochranu spotrebiteľa, pri použití interdisciplinárneho a medzinárodného komparatívneho prístupu. To sú všetko veľmi dôležité aspekty „European Green Deal-u“ v rámci jeho „Farm to Fork strategy“.

Pripojte sa ku konferencii, ktorá sa koná ako séria webinárov na Zoom v angličtine (jedna registrácia pre platí pre všetky webináre). Pomocou funkcie Zoom Q&A môžete klásť otázky. Konferencia bude navyše vysielaná naživo na internete DFG YouTube channel.

Registrácia je potrebná na https://cutt.ly/eu-genome-editing. Po registrácii dostanete potvrdenie (skontrolujte aj nevyžiadanú poštu, pretože niekedy môže dôjsť k filtrovaniu automatických správ). Ďalšie informácie nájdete v programme.

Kedy?

1 október » 11:00 – 15:30 hrs GMT+2
2 október » 12:30 – 17:00 hrs GMT+2

Neváhajte aj tweetovať na Leopoldina aj na tweetovať DFG súvisiace s touto konferenciou a zdieľať túto pozvánku.

Veľmi sa tešíme, až vás privítame vo virtuálnom priestore. Ďalšie otázky smerujte na adresu internationalrelations@leopoldina.org.

Zdroj: 28.9., kas