HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

Vedecká kaviareň: (Z)mení umelá inteligencia náš svet?

Podujatia

 • Začiatok
  23.05.2023, 18:00
 • Koniec
  23.05.2023, 19:30
 • Typ podujatia
  Prednáška
 • Organizátor
  Neurobiologický ústav v Košiciach
 • Miesto konania
  Tabačka Kulturfabrik
Vedecká kaviareň v Košiciach, Zdroj: https://tabacka.sk

23. mája 2023 o 18:00 sa uskutoční prednáška na tému „(Z)mení umelá inteligencia náš svet?“.

Najnovší vývoj v oblasti umelej inteligencie nám priniesol systémy ako GPTchat, ktoré vedia konverzovať na úrovni, ktorá sa už veľmi približuje tej ľudskej. Niekto tento vývoj víta, iný sa ho obáva. V každom prípade majú tieto technológie potenciál zmeniť ľudskú spoločnosť.


Predášajúci: PhDr. Ing., Marek Dobeš, PhD., Spoločenskovedný ústav Centra spoločenských a psychologických vied SAV, v. v. i., Košice

Vedecké kaviarne sú populárnou formou popularizácie vedy a rozširovania obzoru verejnosti. Projekt košických vedeckých kaviarní začal vďaka podpore projektu APVV v roku 2009, kedy sa uskutočnila aj prvá košická vedecká kaviareň. Projekt kaviarní sa osvedčil, pokračoval aj po skončení APVV projektu a pokračuje dodnes. Tematicky pokrývajú kaviarne široké spektrum vedeckých disciplín ako fyzika, biológia, medicína, chémia, história, botanika, astrofyzika, astronómia, mikrobiológia, rádiológia, ekonómia, sociológia, robotika, muzikológia, ekológia, archeológia, informačné technológie, kozmická fyzika, urbanizmus, genetika, umenie, a ďalšie. Projekt košických vedeckých kaviarní je podporovaný Slovenskou akadémiou vied a Združením pre podporu neurovedného výskumu. Hlavným organizátorom je Neurobiologický ústav v Košiciach, ktorý je súčasťou Biomedicínskeho centra SAV, v.v.i.

Zdroj: https://tabacka.sk, zverejnené: 17. 5. 2023, autor: rpa