HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

Týždeň vedy a techniky na Slovensku 2023

Podujatia

 • Začiatok
  06.11.2023, 00:00
 • Koniec
  12.11.2023, 00:00
 • Typ podujatia
  Festival
 • Organizátor
  CVTI SR, MŠVVaŠ SR
 • Miesto konania
  celé Slovensko
Týždeň vedy a techniky na Slovensku 2023. Zdroj: https://vedanadosah.cvtisr.sk

Jubilejný dvadsiaty ročník podujatia sa začne tradične druhý novembrový týždeň.

Podujatie prinesie desiatky prednášok, festivalov, workshopov, súťaží, podcastov, besied či výstav, ako aj rôzne ďalšie podujatia. Zapojte sa do Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2023 (TVT 2023), ktorý sa začne v pondelok 6. novembra a potrvá do 12. novembra 2023.

TVT 2023 sa uskutoční v mestách po celom Slovensku. Všetky aktuálne informácie budeme postupne pridávať na webovú stránku tyzdenvedy.sk ako aj na sociálne siete.

Cieľom TVT je zlepšiť vnímanie vedy a techniky, ich významu a spopularizovať ich v rámci celej spoločnosti. Podujatia realizované v rámci TVT sú určené laickej aj odbornej verejnosti, ako aj žiakom základných a stredných škôl, ktorých zapojenie sa do jednotlivých aktivít umožňuje vzbudiť ich záujem o štúdium vedeckých a technických disciplín.

Týždeň vedy a techniky na Slovensku 2023 sa uskutoční v období od 6. do 12. novembra 2023. Hlavnými organizátormi podujatia sú Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a Centrum vedecko-technických informácií SR. Partnermi podujatia sú Slovenské elektrárneEPSON. Mediálnymi partnermi sú magazín Nextech, RTVS, BKIS, VEDANADOSAH.sk, časopis Quark, a Zážitkové centrum vedy Aurelium.

Viac informácií:

Dvadsiaty Týždeň vedy a techniky na Slovensku sa bude niesť v znamení motta Po kroku k pokroku

Zdroj: https://vedanadosah.cvtisr.sk, zverejnené: 26. 10. 2023, autor: rpa