HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

Séria podujatí „Doma v EÚ“ smeruje do Senice

Podujatia

 • Začiatok
  27.06.2022, 10:30
 • Koniec
  27.06.2022, 19:00
 • Typ podujatia
  Diskusia
 • Organizátor
  Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku
Doma EU v Senici
„Doma v EÚ“ v Senici. Zdroj: https://slovakia.representation.ec.europa.eu

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku pokračuje naživo v úspešnej sérii podujatí v regiónoch. Pred letom zavíta na Záhorie, do mesta Senica. Aké výhody prináša členstvo v Európskej únii mladým? Čo znamená byť Európanom a ako sa stať aktívnym a prispieť k tomu, aby bola Európa dobrým a zeleným miestom pre život aj v budúcnosti?

Odpovede na tieto a mnohé ďalšie otázky budú hľadať zástupcovia Európskej komisie na Slovensku, Informačného centra Europe Direct Senica a miestnej samosprávy v diskusii so študentami stredných škôl v meste Senica, kam zavítajú s obľúbeným podujatím s názvom Doma v EÚ.


Tešíme sa na vás už 27. júna 2022 o 10:30 v Kine Mladosť v Senici.

Doobedňajšia časť podujatia je primárne určená študentom a odštartuje interaktívnou prednáškou o dezinformáciách a greenwashingu. Nasledovať bude premietanie dokumentárneho filmu o zmene klímy na Slovensku, Po nás potopa a diskusia s lokálnymi aktivistami. Pre verejnosť budú pripravené aj sprievodné aktivity a koleso šťastia v informačnom stánku Zastúpenia na námestí. Návštevu Senice ukončíme verejnou diskusiou Café Európa, ktorá sa začne o 17:00 v Múzeu Senica. Debatovať o tom, ako sa mestá a obce adaptujú na klimatické zmeny, prídu Martin Džačovský, primátor mesta Senice a ďalší zástupcovia samospráv z Trnavského kraja. Diskusiu bude moderovať Daniela Piršelová, zakladateľka CLIMATE CONFERENCE SLOVAKIA.

Zdroj: https://slovakia.representation.ec.europa.eu, zverejnené: 17. 6. 2022, autor: rpa