HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

Samit SolarPower 2020

Podujatia

 • Začiatok
  28.09.2020, 09:00
 • Koniec
  02.10.2020, 15:00
 • Typ podujatia
  Konferencia
 • Organizátor
  SolarPower Europe
 • Odkaz na webovú stránku
text and logo along with a picture of people

Samit Solar Power, ktorý sa uskutoční 28. septembra – 2. októbra 2020, sa bude konať vôbec prvýkrát online.

Samit SolarPower je každoročnou vlajkovou loďou spoločnosti SolarPower Europe, na ktorej sa zúčastní viac ako 1 500 zástupcov odvetvia všetkých významných energetických aktérov, ako aj malých a stredných podnikov a celého radu rozhodovacích orgánov z celej EÚ i mimo nej.

Podujatie ponúka najnovšie solárne postrehy politickým a obchodným zástupcom na vysokej úrovni týkajúce sa hlavného strategického, politického a trhového vývoja formujúceho budúcnosť solárnej energie v Európe. Samit je všeobecne považovaný za jednu z najdôležitejších energetických udalostí tohto roku v Bruseli.

V decembri 2019 zvolená predsedníčka Európskej komisie Ursula Von der Leyen navrhla ako hlavnú iniciatívu EÚ Európsky ekologický obchod s ambíciou stať sa prvým klimaticky neutrálnym kontinentom do roku 2050. Tohtoročný Samit SolarPower sa zameria na príspevok slnečnej energie, riešenia založeného na dosiahnutí plne dekarbonizovaného hospodárstva a preskúmať potrebné politické a regulačné míľniky na uskutočnenie tejto ambicióznej vízie v realitu – od úplnej implementácie balíka opatrení v oblasti čistej energie pre všetkých Európanov až po integráciu energetického systému založeného na obnoviteľných zdrojoch a stratégii vodíka a robustnej európskej priemyselnej politike pre solárnu energiu.

Keď sa pomaly zotavujeme z pandémie COVID-19, Samit SolarPower prichádza v rozhodujúcom čase pre solárny priemysel a sľubuje, že zhodnotí dopad a nápravné opatrenia na zabezpečenie skutočne zeleného zotavenia v službách cieľov Európskej zelenej dohody.

Posledný deň samitu s podporou GET.invest – európskeho programu podporovaného Európskou úniou, Nemeckom, Švédskom, Holandskom a Rakúskom – spojí predstaviteľov vlády a priemyslu zo šiestich afrických krajín, aby sa predstavili príležitosti na investovanie do produkcie slnečnej energie pre európske zúčastnené strany v súvislosti s post-COVID-19.6 dôvodov, prečo sa zapojiť do prvého virtuálneho Samitu SolarPower

Samit SolarPower 2020 sa bude konať online, kvôli pretrvávajúcim neistotám spojenými s COVID-19.

Toto digitálne podujatie vytvára virtuálny zážitok s inovatívnymi funkciami pre účastníkov:

 • Zoznámte sa so správnymi ľuďmi: cielené príležitosti na vytváranie sietí
 • Spojte sa s účastníkmi pred, počas a po podujatí
 • Plný prístup k priekopníckemu a prvotriednemu obsahu pred, počas a po udalosti
 • Interaktívne relácie: zapojte sa do rozhovoru so solárnymi odborníkmi
 • Virtuálna výstava: objavte najnovšie informácie o solárnom vývoji od niektorých z najvplyvnejších spoločností v tomto sektore
 • Vstupenky zadarmo (obmedzené a podmienené určitými kritériami)

Program a registrácia

Zdroj: EUROBAT, zverejnené: 25.9.2020, autor: rpa