HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

PRINTEGER 2018

Podujatia

 • Začiatok
  5.2.2018, 11:30
 • Koniec
  7.2.2018, 16:30
 • Typ podujatia
  Konferencia
 • Organizátor
  University of Bonn
 • Miesto konania
  Bonn
 • Štát
  Nemecko
 • Odkaz na webovú stránku

PRINTEGER – Európska konferencia o integrite výskumu na tému: Prečo otázky integrity závisia na Vás –   pozývajú začínajúcich výskumníkov, vedúcich výskumníkov, študentov, výskumných manažérov, priemyselných výskumníkov, akademických učiteľov, redaktorov časopisov a tvorcov výskumnej politiky, ale aj médiá a širšiu verejnosť, aby si vymieňali názory o tom, ako efektívne čeliť problémom integrity, ktoré sa objavujú v súčasnom výskume.

Cieľom Európskej konferencie je podporiť kultúru, v ktorej je integrita súčasťou toho, čo znamená robiť vynikajúci výskum. Zlepšené riadenie integrity a zodpovedného výskumu musí byť zavedené do praxe: každodenná činnosť výskumných pracovníkov a ich snaha reagovať na napätie a tlaky komplexného výskumného systému.

Pozývame účastníkov, aby diskutovali o integrite výskumu z viacerých perspektív, vymieňali si názory a diskutovali o výsledkoch projektu a vzdelávacích a organizačných nástrojoch. Témy budú riešené a diskutované hlavnými rečníkmi a paralelnými zasadnutiami.

Deň 1
Deň 1 konferencie sa zameriava na štyri témy: výzvy súvisiace s integritou vo vedeckom systéme, integritu výskumu a úlohu médií, deviant vo vede a procesy peer-review.

Day2
V druhý deň sa budú riešiť inštitucionálne výzvy spolu s koncepčnými otázkami, stiahnutím a právnou perspektívou.

Day3
Konferencia sa uzatvára na tretí deň konsenzuálnou konferenciou o výskumnej integrite, ktorá je paralelná s vyskúšaním nástrojov najmä pre študentov.

Podrobný program nájdete tu.