HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

Pozvanie na konferenciu Climate Day

Podujatia

Pozývame vás na prvú konferenciu Climate Day na Slovensku, ktorá sa uskutoční 2. decembra 2020. Program je zameraný na budúcnosť trvalo udržateľných štvrtí v Bratislave, efektívnu komunikáciu o klimatickej kríze a greenwashingu, ako aj financovanie ekologických inovácií z privátnych zdrojov

Podvečer sú na programe prezentácie startupov v akceleračnom programe Challenger, ktoré predstavia svoje príspevky k riešeniu klimatickej a environmentálnej krízy a zabojujú o granty od EIT Climate KIC v celkovej výške 60 000 EUR.

Konferencia bude vysielaná naživo na YouTube – link bude zaslaný emailom po registrácii.

Registrácia

Slovenský Climate KIC Hub vznikol v marci 2020 spojením niekoľkých aktérov pod vedením konzultačnej spoločnosti Civitta Slovakia a jeho úlohou je propagovať a rozvíjať aktivity EIT Climate KIC na Slovensku, ako aj efektívne komunikovať o klimatickej kríze s cieľom podporiť vznik spoločných projektov či politík v tejto oblasti. Členmi Hubu sú Slovenská akadémia vied, Bratislavský samosprávny kraj, Green Foundation a GA Drilling.

Partnermi akceleračného programu Challenger sú SwissRe, Microsoft, Majerník & Miháliková, Slovak Investment Holding, Slovak Business Agency, ZSE, Slovak American Foundation, Interreg Central Europe- InNow, EIT Climate KIC, CB Investment Management, Mesto Bratislava, Bratislavský samosprávny kraj, Google a Cisco.

Zdroj: Civitta, zverejnené: 25.11.2020, autor: rpa